Recepty Polévky Uzená polévka s kroupami

Ingredience

1 lžíce majoránky

4 hrsti krup

4 brambory

hrst čerstvé petrželky

sůl

pepř

Vývar

800 g uzeného masa s kostí

2 kuličky černého pepře

2 kuličky nového koření

1 cibule

3 stroužky česneku

2 bobkové listy

1 mrkev

1 petržel

½ celeru

voda

Popis

TIP: Uvařené uzené maso snězte s chlebem nebo ho přidejte do polévky, bude tak ještě sytější.

Postup přípravy

1

Nejprve si připravíme vývar. Maso očistíme, odřízneme kousky masa od kosti a maso i s kůží vhodíme do hrnce. Přidáme kost, cibuli, bobkový list, pepř, nové koření a vše zalijeme studenou vodou.

2

Maso dáme vařit na nízkou teplotu, vaříme pomalu a z vývaru sbíráme tuk. Takto vaříme polévku hodinu.

3

Mezitím si oloupeme kořenovou zeleninu, tedy celer, mrkev i petržel. Po hodině vaření přidáme do polévky kořenovou zeleninu, česnek a vaříme do měkka.

4

Houby namočíme do vody, aby byly měkké. Brambory oloupeme a nakrájíme na kostičky. Hotový vývar scedíme a zeleninu necháme vychladnout.

5

Do vývaru nasypeme kroupy, houby a brambory. Vaříme do měkka, dalších 15 minut. Jakmile je vše měkké, uvařenou zeleninu nakrájíme na kostičky a vmícháme do polévky. Polévku osolíme, opepříme a přidáme majoránku.

6

Petrželku nakrájíme na drobno, nasypeme do polévky a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8