Vafle s čokoládovou polevou, višňovým džemem a šlehačkou

Ingredience

170 ml mléka

190 g hladké mouky

8 lžic oleje

1 vrchovatá lžíce krupicového cukru

1 vrchovatá lžička prášku do pečiva

1/2 lžičky soli

3 vejce

Na podávání

1 kelímek smetany ke šlehání

čokoládová poleva

višňový džem

Postup přípravy

1

Nejprve oddělíme bílky od žloutků. Z bílků vyšleháme pevný tuhý sníh. Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny.

2

Mouku prosejeme, smícháme s olejem, žloutkovou pěnou, mlékem, práškem do pečiva a solí. Směs vyšleháme, aby byla hladká. Nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků a rozmícháme.

3

Těsto nalijeme do vaflovače a upečeme. Polevu připravíme podle návodu na obalu. Smetanu vyšleháme, dokud nezískáme pevnou a tuhou šlehačku.

4

Do hrnce dáme džem, zředíme ho trochou vody a ohřejeme. Hotové vafle podáváme polité čokoládovou polevou, s teplým višňový džemem a šlehačkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8