Recepty Dezerty Pečené Vanilkový cheesecake

Ingredience

Sušenkový základ

250 g máslových sušenek

30 g cukru

120 g másla

Vanilkový krém

500 g ricotty (můžete použíti i mascarone)

300 g plnotučného tvarohu

200 g zakysané smetany

3 vajíčka

250 g moučkového cukru

1 lžička čerstvé citronové kůry

1 lžička vanilkového aroma

Popis

TIP 1: Nedaří se vám upéct ten pravý cheesecake nebo jej pečete poprvé? Všechny zásadní rady a postupy při pečení najdete v našem článku.

TIP 2: Místo vanilkového aroma můžete použít také vanilkový lusk. 

Postup přípravy

1

Nejprve si nachystáme všechny potřebné ingredience a počkáme, až budou mít pokojovou teplotu. Tento krok se může zdát zbytečným, ale je velice důležitý pro konečnou podobu krému.

2

Máslové sušenky rozmixujeme nebo rozdrtíme a smícháme je s rozpuštěným máslem a cukrem. Vše zamícháme a vyložíme na dno formy s pečicím papírem. Směs uhladíme a dáme péct do předehřáté trouby asi na 10 minut.

3

Pustíme se do přípravy krému. Smícháme ricottu, tvaroh i zakysanou smetanu. Postupně přidáváme cukr a pečlivě promícháme. Nakonec přidáme vajíčka, vanilkové aroma a citronovou kůru.

4

Krém nalijeme na vychladlý korpus a necháme ještě 10 minut odpočinout, aby se nám nedělaly při pečení na krému bublinky.

5

Dáme péct do vyhřáté trouby na 160 °C asi na 30 až 40 minut. Hotový cheesecake necháme vychladnout v troubě a pak jej uložíme do ledničky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 4. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/05_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/04_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Velikonoce plné vůní

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/4X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8