Vánočka s mandlema
Autor
Daniela V.
Kutná Hora
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Už jako malé dítě jsem moc milovala vánočku a moje babička mě ji vždy upekla když jsem na prázdniny k ní jezdila.proto její recept používám i já.
Ingredience
1 kostka droždí
1 vanilkový cukr
5 dkg másla
½ balíčku rozinek
10 dkg mandlí (loupaných)
1 kg hladké mouky
2 žloutky
20 dkg cukr moučky
½ muškátového oříšku (nastrouhat)
soli
5 dl mléka
Autorův příběh
Už jako malé dítě jsem moc milovala vánočku a moje babička mě ji vždy upekla když jsem na prázdniny k ní jezdila.proto její recept používám i já.
Postup přípravy
1
Z droždí trochy mléka,mouky a cukru uděláme kvásek. Do mísy dáme všechny ingredience kromě rozinek a mandlí. Přilijeme mléko,kvásek a máslo( pozor nesmí být horké).
2
Zaděláme těsto,na konec přidáme rozinky a část nasekaných mandlí po zapracování do těsta necháme těsto přikryté utěrkou vykynout. Po vykynutí rozdělíme na tolik stejných dílů z kolika copů budeme vánočku plést.
3
Z dílů stočíme kuličky které necháme opět asi půl hodiny přikryté vykynout. Pak vyválíme válečky a upleteme vánočku. Opět jí necháme dobře vykynout. Potřeme rozšlehaným vajíčkem,posypeme rozsekanými mandlemi a dáme péci. Pečeme asi hodinu,při teplotě 180 stupnů. Hotovou vánočku pocukrujeme.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4