Recepty Dezerty Vánočka s mandlema

Ingredience

1 kostka droždí

1 vanilkový cukr

5 dkg másla

½ balíčku rozinek

10 dkg mandlí (loupaných)

1 kg hladké mouky

2 žloutky

20 dkg cukr moučky

½ muškátového oříšku (nastrouhat)

soli

5 dl mléka

Postup přípravy

1

Z droždí trochy mléka,mouky a cukru uděláme kvásek. Do mísy dáme všechny ingredience kromě rozinek a mandlí. Přilijeme mléko,kvásek a máslo( pozor nesmí být horké).

2

Zaděláme těsto,na konec přidáme rozinky a část nasekaných mandlí po zapracování do těsta necháme těsto přikryté utěrkou vykynout. Po vykynutí rozdělíme na tolik stejných dílů z kolika copů budeme vánočku plést.

3

Z dílů stočíme kuličky které necháme opět asi půl hodiny přikryté vykynout. Pak vyválíme válečky a upleteme vánočku. Opět jí necháme dobře vykynout. Potřeme rozšlehaným vajíčkem,posypeme rozsekanými mandlemi a dáme péci. Pečeme asi hodinu,při teplotě 180 stupnů. Hotovou vánočku pocukrujeme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 5. od 8:00 do 2. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8