Recepty Polévky Vánoční kapustnica s vepřovým masem

Ingredience

1 kg kysaného zelí (bílého)
750 g vepřové plece
2 bobkové listy
5 kuliček celého pepře
3 kuličky celého nového koření
70 g sušených hub
3 lžíce mleté papriky
2 klobásy (čabajské)
4 brambory
200 ml zakysané smetany
krystalový cukr
sůl
čerstvá petrželka
čerstvý kopr
pažitka

Popis

TIP: Kapustnica je nejlepší až druhý den a servírovaná s kouskem dobrého chleba.

Postup přípravy

1

Houby si namočíme přes noc do vody. Do hrnce si připravíme 4 litry vody, přidáme propláchnuté zelí, vepřovou plec, koření a sůl. Přiklopíme pokličkou a na mírném plameni vaříme 60 minut.

2

Mezitím si očistíme a nakrájíme na kousky brambory. Měkkou plec si vyndáme a nakrájíme na kostičky. Do vývaru přidáme brambory a vymačkané houby. Vaříme ještě 15 minut.

3

Poté opět do vývaru vrátíme nakrájenou plec, přidáme klobásu pokrájenou na kolečka a kysanou smetanu. Krátce povaříme. Na závěr podle chuti přidáme sůl a cukr. Na talíři dozdobíme bylinkami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8