Vánoční perníčky (nejen) pro děti

Ingredience

30 g másla

60 g medu

1 lžička jedlé sody

1 lžička perníkového koření

2 vejce

1 lžíce kakaa

130 g moučkového cukru

330 g hladké mouky

bílková poleva na zdobení

Popis

TIP: Pokud chcete, aby perníčky dostaly krásnou zlatohnědou barvu, potřete je po vytažení z trouby rozšlehaným vajíčkem se lžičkou kakaa.

Postup přípravy

1

V míse si smícháme mouku, sodu, perníkové koření, kakao a cukr. Máslo si ušleháme s medem a vejci. Sypkou směs vmícháme do tekuté a vypracujeme hladké těsto, které zabalíme do folie a necháme uležet v chladu.

2

Z těsta si vyválíme plát o šířce 2 - 3 mm. Pomocí formiček vykrajujeme různé tvary, které dáme plech péct do trouby vyhřáté na 170 °C. Pečeme 12 minut.

3

Bílkovou polevu si nandáme do zdobící tuby či sáčku a ozdobíme s ní perníčky dle naší fantazie.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8