Recepty Dezerty Nepečené Veganský nepečený čokoládový dort

Ingredience

Korpus
200 g sušených datlí
3 lžičky kakaa (raw)
1 lžíce medu
1 lžíce vody
1 špetka mořské soli
Náplň
½ hrnku mandlového mléka
½ hrnku mandlového másla
350 g čokoládových lupínků
mořská sůl
60 g tofu (natural)
200 g směsi ořechů
mandle
vlašské ořechy
oříšky kešu

Postup přípravy

1

Rozmixujte ořechy, ke kterým poté přidejte datle, med, kakao, sůl a vodu. Mixujte, dokud nevznikne jednotná lepivá směs.

2

Dortovou formu vyložte pečicím papírem a korpusovou směs rovnoměrně rozetřete i do krajů. Takto připravenou formu vložte alespoň na 30 minut do mrazáku.

3

V misce smíchejte tofu, mandlové mléko, máslo a míchejte, dokud vám nevznikne hladká náplň. Poté přidejte rozehřáté čokoládové lupínky a pomocí mixéru vše důkladně rozmixujte.

4

Přelijte čokoládovou náplň na korpus a lehce jej posypte mořskou solí.

5

Přelijte čokoládovou náplň na korpus, lehce posypte mořskou solí a na vrch položte plátky mandlí či jiné oblíbené ořechy.

6

Dort uložte na 12 až 24 hodin do lednice a poté podávejte.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8