Recepty Předkrmy Teplé Vejce Benedikt s uzeným lososem

Ingredience

Na omáčku:

150 ml bílého vinného octa

2 kuličky celého pepře

3 žloutky

150 g másla

1 lžička citronové šťávy

sůl

Na podávání:

4 vejce

2 žemle

100 g uzeného lososa

pažitka

Postup přípravy

1

Ocet s pepřem svaříme asi tak na polovinu. Pepř vyndáme a nálev dáme stranou. V hrnci si zahřejeme vodu, navrch dáme misku a do ní žloutky a dvě lžíce svařeného octa. Umícháme v pěnu.

2

Poté přidáme máslo a opět mícháme. Měla by vzniknout omáčka podobná majonéze. Na závěr holandskou omáčku dochutíme solí a citronovou šťávou.

3

V hrnci opět rozehřejeme vodu. Jakmile se začne vařit, začneme ji pomocí vidličky šlehat do víru. Doprostřed rozklopíme vejce a po dvou minutách ho vyjmeme. Vevnitř musí zůstat tekuté. Tento proces zopakujeme se všemi vejci.

4

Žemle rozpůlíme a opečeme na rozpálené, suché pánvi. Na každou půlku dáme plátky uzeného lososa, vejce a vše přelijeme holandskou omáčkou. Vrch zasypeme pažitkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8