Recepty Hlavní jídla Vejce do skla - oblíbená snídaně prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka

Ingredience

2 vejce (čerstvá)

másla

petrželka (nasekaná)

čerstvě mletý pepř

sůl

ocet (pár kapek do vody na vaření)

Postup přípravy

1

Do vody kápněte pár kapek octa, přiveďte k varu, do vody opatrně vložte vejce a vařte přibližně 4 minuty. Odloupněte skořápku na špičce vejce a pomocí lžičky obsah vajíčka vykrojte do misky, dochuťte máslem, osolte, opepřete a posypte čerstvě nasekanou petrželkou kudrnkou. Prezident T. G. Masaryk měl vejce prý nejraději v té nejjednodušší podobě - jen lehce posolená a pepřená, nahoru si nechal nastrouhat trošku křenu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8