Velikonoční chléb

Ingredience

1 kg výběrové hladké mouky

1 lžička kmínu

1 lžička cukru

1 lžička soli

50 g kvasnic

50 g másla

500 ml voda

slaná voda na potření

Postup přípravy

1

Připravíme si mísu, do které vložíme čtyři lžíce vlažné vody. Do vody rozdrolíme kvasnice a přidáme cukr. Vše pečlivě rozmícháme a kvásek uložíme na teplé místo.

2

Hladkou mouku prosejeme a smícháme s lžičkou solí a kmínem, přidáme půl litru vlažné vody a smícháme, nakonec přidáme kvásek a vypracujeme těsto. Podle potřeby přidáme mouku nebo vodu.

3

Těsto přikryjeme utěrkou a necháme asi 1 hodinu a 30 minut kynout. Hotové těsto rozdělíme na dva díly a vypracujeme kulaté bochánky. Vložíme na plech s pečícím papírem a necháme ještě kynout.

4

Hotové bochánky dáme péct do předehřáté trouby asi na 15 minut, poté je potřeme slanou vodou a na každý z nich dáme kousek másla.

5

Chléb pečeme asi 25 minut na 180°C.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 5. od 8:00 do 2. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8