Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Velikonoční koláč se špenátem

Ingredience

1 balení listového těsta

400 g špenátu

40 g rukoly

250 g čerstvého sýru

5 vajec

50 g strouhanky

50 g sýru gouda

mléko

pepř

sůl

Popis

TIP: Pro zajímavější chuť můžeme místo goudy použít parmazán, popř. místo čerstvého sýru ricottu.

Postup přípravy

1

Předehřejeme si troubu na 180 °C. Těsto rozválíme do obdélníku do zhruba centimetrové tloušťky. Formu na koláč vymažeme máslem a vyložíme asi dvěma třetinami těsta.

2

Připravíme si náplň. Necháme spařit špenát a rukolu v cedníku, okapeme a vyždímáme. Nasekáme najemno a vytvoříme směs společně se strouhankou namočenou v mléce, čerstvým sýrem, goudou a dvěma vejci. Dle chuti opepříme a osolíme.

3

Náplní vyplníme formu a vytvoříme v ní dolíčky tak, abychom do nich vlili zbylá rozmíchaná vejce. Přiklopíme zbytkem rozváleného těsta a okraje důkladně propojíme. Vidličkou uděláme na povrchu pár vpichů. Potřeme vejcem a pečeme zhruba 45 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8