Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Velikonoční koláč se špenátem
Ingredience
1 balení listového těsta
400 g špenátu
40 g rukoly
250 g čerstvého sýru
5 vajec
50 g strouhanky
50 g sýru gouda
mléko
pepř
sůl
Popis

TIP: Pro zajímavější chuť můžeme místo goudy použít parmazán, popř. místo čerstvého sýru ricottu.

Postup přípravy
1
Předehřejeme si troubu na 180 °C. Těsto rozválíme do obdélníku do zhruba centimetrové tloušťky. Formu na koláč vymažeme máslem a vyložíme asi dvěma třetinami těsta.
2
Připravíme si náplň. Necháme spařit špenát a rukolu v cedníku, okapeme a vyždímáme. Nasekáme najemno a vytvoříme směs společně se strouhankou namočenou v mléce, čerstvým sýrem, goudou a dvěma vejci. Dle chuti opepříme a osolíme.
3
Náplní vyplníme formu a vytvoříme v ní dolíčky tak, abychom do nich vlili zbylá rozmíchaná vejce. Přiklopíme zbytkem rozváleného těsta a okraje důkladně propojíme. Vidličkou uděláme na povrchu pár vpichů. Potřeme vejcem a pečeme zhruba 45 minut.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4