Recepty Dezerty Pečené Velikonoční zajíček

Ingredience

4 hrneček mouky

6 vajec

½ hrneček cukru krystal

1 hrneček mléka

¾ hrneček kokos

3 lžíce másla

1 lžička vanilkového cukru

1 lžička prášku do pečiva

1 lžička jedlé sody

soli

Krém

2 lžíce másla

250 g žervé

1 zralý banán

1 lžíce citrónové šťávy

Na ozdobu

kokos

lentilky

Postup přípravy

1

Smíchejte máslo s cukrem, vajíčky a vanilkovým cukrem. V další misce smíchejte mouku, prášek na pečení, sodu a strouhaný kokos. Sypkou směs vmíchejte do první misky a zalijte mlékem nebo smetanou.

2

Troubu rozehřejte na 175 °C. Dortovou formu vymažte máslem, vlijte do ní těsto a pečte 30 minut. Poté nechte asi 10 minut vychladnout, vyndejte hotový korpus z formy a nechte odpočívat.

3

Smíchejte všechny ingredience na krém. Vychladlý korpus rozkrojte na dvě poloviny, půlku jednoho plátu promažte krémem a překryjte druhou půlkou. Promazanou půlku postavte na zbylou část korpusu, tak vznikne tělo zajíčka. Přibližně v půlce „zad“ udělejte šikmý řez, aby vznikla hlavička. Vyřízlou část použijte na ocas.

4

Korpus potřete zbytkem krému a bohatě zasypeme strouhaným kokosem.

5

Krémem spojte obě části korpusu.

6

Z tvrdého papíru vystřihněte ouška a zapíchněte je do hlavičky. Lentilky použijte na oči.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8