Recepty Hlavní jídla S masem Vepřová panenka na cibulce a rozmarýnu

Ingredience

olivový olej
červená cibule
4 snítky čerstvého rozmarýnu
1 balení vepřové panenky (v celku)
sůl
celý pepř (čerstvě mletý)

Postup přípravy

1

Nejprve si na pánvi rozpálíme asi 3 lžíce olivového oleje, ke kterému přidáme na tenká půlkolečka pokrájenou cibuli a větvičky rozmarýnu. Jakmile nám cibulka zezlátne a dostatečně se opeče, vyndáme ji spolu s rozmarýnem bokem a provoněný olej si necháme na pánvi. Panenku si pořádne ze všech stran opepříme a vložíme ji na rozpálenou pánev. Opečeme ji ze všech stran, aby se nám pěkně zatáhla. Mezitím si rozpálíme troubu alespoň na 200°C. Olej, cibulku, snítky rozmarýnu i panenku (stále vcelku) si vložíme do pekáčku a přiklopíme nebo zakryjeme alobalem. Pečeme 8–10 min, aby se nám maso pěkně dodělalo, ale nevysušilo a uvnitř stále zůstalo růžové. Takto upečenou panenku si nakrájíme na medailonky a posolíme solí až na talíři. Podáváme s opečenými brambory, bramborovou kaší nebo lusky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8