Recepty Hlavní jídla S masem Vepřové maso s hráškem a dušenou mrkví bez lepku

Ingredience

600 g vepřové plece

400 ml hovězího vývaru

400 g mrkve

2 cibule

100 ml smetany ke šlehání

1 lžíce másla

lžička kmínu

150 g sterilovaného hrášku

sůl

cukr

Popis

TIP: Dušenou mrkev podáváme s vařenými brambory.

Postup přípravy

1

Mrkev očistíme a oloupeme. Nakrájíme ji na tenká kolečka. Cibuli oloupeme a nakrájíme na jemno. Osmažíme ji na oleji.

2

Maso očistíme a nakrájíme na kostičky. Maso přidáme k cibuli a osmažíme ze všech stran. Vše ochutíme kmínem a zamícháme. Přidáme na kolečka nakrájenou mrkev. Vše zalijeme vývarem a dusíme tak dlouho, dokud není maso i mrkev měkká.

3

Mrkev podléváme podle potřeby vývarem. Ke konci přidáme hrášek a mrkev ochutíme solí, pepřem a cukrem. Přidáme smetanu a máslo na zjemnění, vše povaříme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8