Recepty Hlavní jídla S masem Vepřový steak s kroketami a růžičkovou kapustou

Ingredience

Maso

350 g vepřového masa

1 lžíce hořčice

sůl

1 lžíce medu

1 lžíce másla

Růžičková kapusta

400 g růžičkové kapusty

1 lžíce másla

sůl

pepř

Krokety

200 g vařených brambor

10 g bramborového škrobu

20 g polohrubé mouky

1 žloutek

sůl

olej

Trojobal

1 hrnek hladké mouky

2 vejce

1 hrnek strouhanky

Postup přípravy

1

Začneme tím, že si uvaříme brambory a růžičkovou kapustu, dokud nebudou obě suroviny dostatečně měkké. Zchladlé brambory nastrouháme na struhadle a dále do mísy s bramborami přidáme mouku, škrob a žloutek, následně osolíme a ze vzniklé směsi vytvoříme malé kuličky. Nejlépe se vám bude s kuličkami pracovat, pokud je ihned dáte do mrazáku.

2

Krokety obalíme v trojobalu - mouka, rozšlehaná vejce a nakonec krokety obalíme ve strouhance. Na rozpáleném oleji je osmažíme dozlatova.

3

Steaky potřeme hořčicí, zakápneme medem a osolíme. Na lžíci másla, které necháme na pánvi rozpálit, maso z obou stran opečeme. Poté, co bude maso dozlatova opečené, sejmeme pánev z plotny a maso dále uchováváme v teple.

4

Uvařenou růžičkovou kapustu osmažíme na 1 lžíci másla a následně osolíme a opepříme. Vše je hotové a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8