Recepty Dezerty Vláčné koláčky bez kynutí

Ingredience

650 g hladké mouky

150 g moučkového cukru

1 sklenka oleje (200 ml)

1 prášek do pečiva

1 kostka droždí (42g)

1 vejce

2 žloutky

¼ l mléka

soli (trošku)

vejce (na potření)

Náplně:

mandle (na ozdobu)

rozinky (na ozdobu)

Postup přípravy

1

V míse smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, špetku soli, přidáme droždí, olej, vejce, žloutky a vše zaděláme vlažným mlékem, až nám vznikne hladké těsto. Těsto nenecháváme kynout. Hotové těsto rozválíme na vále a vykrajujeme malé koláčky, které dáme na plech vyložený pečícím papírem. Uprostřed každého koláčku vytlačíme prohlubeň, do které dáme oblíbenou náplň (tvarohovou, makovou, povidlovou, jablkovou, hruškovou nebo oříškovou). Okraje koláčků potřeme rozšlehaným vajíčkem. Nazdobené koláčky pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C dorůžova. Hotové koláčky ještě můžeme potřít rozpuštěným máslem s kapkou rumu a obalit v moučkovém cukru, vznikne nám lahodná krustička.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8