Recepty Dětská jídla První dětská jídla Voňavé vánoční perníčky pro děti

Ingredience

Na perníčky
250 g hladké mouky
100 g medu
60 g másla
1 lžíce kakaa
1 vejce
2 lžíce mléka
1 špetka mletého hřebíčku
1 špetka mleté skořice
½ lžičky jedlé sody (jemné)
1 pomeranč (30 g strouhané kůry)
Na bílou cukrovou polevu
1 vejce (jen bílek)
200 g moučkového cukru
Na ozdobu
lentilky

Popis

TIP: Chcete své děti opravdu potěšit? Všechny mají rády barvy, tak jim přimíchejte do polevy různá potravinářská barviva. Perníčky budou hned veselejší!

Postup přípravy

1

Mouku prosejeme a promícháme s kakaem, kořením a jedlou sodou. Přidáme pomerančovou kůru a med, který jsme si předtím nahřáli v mikrovlnce tak, aby byl tekutý. Přimícháme vejce, mléko a máslo. Vše propracujeme v hladké těsto, které zabalíme do fólie a necháme v lednici nejlépe přes noc odpočinout.

2

Těsto uválíme tak, aby bylo asi 3 cm silné. Vykrajujeme rozličné tvary. Pečeme v troubě vyhřáté na 170 °C 10 minut.

3

Na polevu si nejprve důkladně prosejeme cukr. Bílek dáme do větší misky a postupně přimícháváme po lžících cukr a důkladně třeme. Poleva by měla být hustá.

4

Perníčky zdobíme lentilkami a s pomocí zdobící tuby nebo sáčku polevou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8