Recepty Dezerty Výtečný vrstvený medovník na plech
Ingredience
Těsto
3 vejce
190 g másla
3 lžíce medu
1 šálek krupicového cukru
2 lžičky jedlé sody
hladká mouka podle potřeby
Náplň
300 g másla
1 plechovka salka
Postup přípravy
1
Nejprve si uděláme těsto. Připravíme si vodní lázeň a v ní vyšleháme vajíčka s cukrem do pěny.
2
Poté si v menším hrnci rozpustíme máslo a přidáme do něj med. Až se obojí rozpustí, pomalu horkou hmotu přiléváme do vyšlehané pěny z vajíček a cukru a přidáme jedlou sodu. Vše necháme chvilku vychladnout a poté do teplé hmoty přidáme hladkou mouku. Té přidáme tolik, abychom získali měkké těsto, se kterým se nám bude dobře pracovat.
3
Těsto si rozdělíme na 2 části. Vyválené části těsta poklademe na dva plechy vyložíme pečicím papírem a pečeme na 180 °C asi 8–10 minut.
4
Po vytažení z trouby těsta necháme vychladnout a rozdělíme na dvě poloviny, aby nám vznikly čtyři rovnoměrné díly. Přesahující okraje ořízneme, budou se nám hodit na posypku.
5
Nyní si připravíme krém – vyšleháme 300 g másla a přidáme salko. Poté, co je krém připravený, už můžeme vrstvit jednotlivé vrstvy na sebe – nejdříve těsto, na něj pomocí kulatého nože rozetřeme část krému a takto pořád dokola. Poslední vrstva je čtvrtá část těsta.
6
Navrch ještě dáme posypku, kterou vytvoříme z okrájených kousků těsta. Stačí je jemně rozdrobit prsty, nebo použít mixér.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
před 3 týdny
140 min.
Hlavní jídla
před 3 týdny
před 3 týdny