Recepty Hlavní jídla Těstoviny Zapečené tagliatelle s houbami a parmazánem

Ingredience

350 g čerstvých žampiónů (lze použít i jiné houby)

100 g konzervovaného hrášku

60 g strouhaného parmazánu

200 ml bílého vína

100 ml smetany ke šlehání

1 balení těstovin tagliatelle

2 kuřecí prsa

1 cibule

1 lžíce olivového oleje

1 lžíce másla

1 vejce

pepř

sůl

Postup přípravy

1

Ve vroucí osolené vodě uvaříme těstoviny podle návodu na obalu a to na skus.

2

Houby opláchneme, očistíme, necháme okapat a nakrájíme na menší kousky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno. Kuřecí maso očistíme a nakrájíme na kostičky.

3

Připravíme si pánev, kde necháme rozpustit máslo. Nejprve orestujeme cibuli a následně přidáme houby a maso.

4

Směs zamícháme, ochutíme solí a pepřem. Směs smažíme asi 10 až 15 minut, dokud není maso hotové, pak ji podlijeme vínem. Ještě krátce vaříme, dokud se alkohol nevypaří. Hrášek zbavíme nálevu a zamícháme do hotové směsi.

5

Uvařené těstoviny zcedíme a smícháme s masovou směsí. Těstoviny dáme do zapékací misky, kterou vymažeme olivovým olejem. Předehřejeme troubu na 180 °C.

6

V misce vyšleháme vajíčko se smetanou. Smetanu nalijeme do zapékací misky a vše posypeme strouhaným parmazánem. Těstoviny pečeme ve vyhřáté troubě asi 15 až 20 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8