Recepty Hlavní jídla Ryby Zapečený losos s cuketou

Ingredience

4 kusy lososa

6 menších brambor

1 cuketa

1 citron

1 bobkový list

1 kulička nového koření

1 kulička černého pepře

250 ml smetany na vaření

50 ml mléka

2 lžíce másla

2 lžíce mouky

60 g strouhaného parmazánu

špetka muškátového oříšku

2 lžíce čerstvé bazalky

mořská sůl

olivový olej

Postup přípravy

1

Lososa očistíme, vysušíme papírovým ubrouskem a osolíme mořskou solí. Pokapeme ho šťávou z jednoho citronu.

2

Cuketu nakrájíme na plátky, osolíme a necháme vypotit. Přebytečnou vodu vysajeme papírovým ubrouskem.

3

Brambory oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. Zapékací misku vymažeme olivovým olejem, na dno naskládáme plátky brambor, dvě třetiny cukety a na cuketu položíme lososa.

4

Na lososa pak poklademe zbytek cukety a připravíme si omáčku.

5

V hrnci rozpustíme máslo a zasypeme ho moukou, důkladně zamícháme a lehce orestujeme. Mouku zalijeme trochou mléka a mícháme, aby se hrudky mouky spojily s mlékem.

6

Přidáme zbytek mléka, smetanu a vaříme na mírném ohni. Omáčku ochutíme muškátovým oříškem, bobkovým listem, pepřem, novým kořením, solí. Jakmile bude omáčka teplá, mícháme ji, aby se zahustila.

7

Předehřejeme si troubu na 180 °C. Bobkový list, pepř a nové koření z omáčky odstraníme. Sýr nastrouháme, nasypeme do ještě teplé omáčky, přidáme na drobno nakrájenou bazalku a zamícháme.

8

Hotovou omáčku nalijeme do zapékací misky. Rybu pečeme asi 50 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8