Recepty Dezerty Pečené Zázvorky z čerstvého zázvoru

Ingredience

150 g polohrubé mouky
150 g moučkového cukru
½ lžičky prášku do pečiva
1 kořen zázvoru (lžička strouhaného zázvoru)
1 citron (kůra z poloviny)
1 vejce (větší)

Popis

TIP: Zpracování těsta chvíli trvá, dejte si záležet, dokud není hladké!

Postup přípravy

1

Do mísy vsypeme mouku, prášek do pečiva, cukr, přidáme vajíčko, citronovou kůru a strouhaný čerstvý zázvor. Vše zpracujeme v konzistentní těsto.

2

Následně těsto zabalíme do folie a necháme v lednici 1 hodinu odpočinout. Odpočinuté těsto vyválíme na pomoučené pracovní ploše. Placka by měla být vysoká asi 2-4 mm.

3

Vykrajovátky tvoříme zázvorky, opatrně přeneseme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme v troubě vyhřáté na 160 °C asi 10 minut dozlatova. Zázvorky podáváme samotné, dle chuti můžeme dozdobit oblíbenou polevou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8