Recepty Hlavní jídla S masem Zeleninové „červené“ rizoto s krůtím masem

Ingredience

3 lžíce oleje

1 velká cibule

2 velké krůtí (řízky)

2 mrkve

2 papriky

3 velká rajčata

1 malá konzerva hrášku

1,5 hrneček rýže

sůl

pepř

bylinky (na kuřecí maso)

Postup přípravy

1

V hrnci nebo silné pánvi s víkem si rozpálíme olej, na kterém osmahneme na drobno nakrájenou cibuli. Poté k ní přidáme na malé kostičky nakrájené krutí maso, posolíme, popepříme a posypeme kořením. Nakrájíme si mrkev na tenká kolečka, papriku na malé kostičky a oloupaná rajčata, co nejdrobněji to půjde. Všechnu zeleninu včetně hrášku, který si předem scedíme, přidáme k masu, přilijeme asi hrnek vody a necháme zhruba hodinu pod pokličkou dusit. Po hodině ke směsi přidáme aspoň jeden další hrnek vody, ale pokud se nám ji už během dušení hodně vypaří, můžeme přidat i dva a přisypeme propláchnutou rýži. Snížíme plamen na nejmenší, aby se nám rizoto nepřipálilo a dusíme opět pod pokličkou, dokud rýže nezměkne a voda se nevypaří. Podáváme s nastrouhaným sýrem, kyselou okurkou, či rajčátkem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8