Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Zeleninové řízky s brokolicí a květákem

Ingredience

200 g brokolice

200 g květáku

100 g sýru gouda

1 vejce

sůl

pepř

olej

strouhanka

hladká mouka

Na jíšku

1 lžíce másla

1 lžíce hladké mouky

100 ml mléka

Popis

TIP: Pro lepší stravitelnost odkládáme usmažené řízky na papírový ubrousek, abychom se zbavili přebytečného tuku.

Postup přípravy

1

Brokolici i květák očistíme a rozdělíme na růžičky. Zeleninu dáme vařit do vroucí vody. Vaříme pouze krátce do poloměkka. Zeleninu nerozvařujeme.

2

Hotovou zeleninu zcedíme a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme jíšku. V hrnci se silnějším dnem rozpustíme máslo, nasypeme mouku a mícháme dohladka. Potupně nalijeme mléko a za stálého míchání vaříme, dokud směs nezhoustne.

3

Hotovou hustou jíšku necháme vychladnout, vmícháme do ní vejce, osolíme a opepříme. Uvařenou zeleninu rozmačkáme. Sýr nastrouháme na hrubo a společně se zeleninou přidáme do jíšky.

4

Vyndáme si dva talíře, do jednoho si připravíme mouku, do druhého strouhanku. Ze zeleninové směsi tvarujeme řízky, které hned obalujeme nejprve v mouce a následně ve strouhance. Řízky smažíme z obou stran dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 10. od 8:00 do 22. 10. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4