Recepty Polévky Zelňačka

Ingredience

1 špek (4 proužky široké 5 mm)
1 cibule (velká)
1 lžíce mleté papriky
2 lžíce hladké mouky
500 g kysaného zelí
4 brambory (velké)
1 klobása (nebo jakákoliv oblíbená uzenina)
2 ks bobkového listu
sůl
6 kuliček pepře
4 kuličky celého nového koření

Postup přípravy

1

V hrnci osmažíme na kostičky pokrájený špek a cibulku. Jakmile cibulka dostatečně zesklovatí, přidáme mletou papriku, osmažíme ji, poté mouku a také ji zlehka opražíme. Hotovou jíšku zalijeme asi 2 l studené vody a případné hrudky metličkou rozmícháme a základ na polévku dáme zpátky na plotnu. Nasypeme do ní na kostičky brambory a vyždímané kysané zelí, které případně můžeme pokrájet, aby nebylo moc dlouhé. Přidáme nakrájenou klobásku, sůl a zbytek koření. Vše necháme aspoň 90 min vařit a poté podáváme třeba s kouskem pečiva.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8