Recepty Polévky Zelňačka

Ingredience

4 proužky uzeného špeku široké 5 mm

1 velká cibule

1 lžíce mleté papriky

2 lžíce hladké mouky

500 g kysaného zelí

4 velké brambory

1 klobása (nebo jakákoliv oblíbená uzenina)

2 ks bobkový list

sůl

6 kuliček pepře

4 kuličky nového koření

Postup přípravy

1

V hrnci osmažíme na kostičky pokrájený špek a cibulku. Jakmile cibulka dostatečně zesklovatí, přidáme mletou papriku, osmažíme ji, poté mouku a také ji zlehka opražíme. Hotovou jíšku zalijeme asi 2 l studené vody a případné hrudky metličkou rozmícháme a základ na polévku dáme zpátky na plotnu. Nasypeme do ní na kostičky brambory a vyždímané kysané zelí, které případně můžeme pokrájet, aby nebylo moc dlouhé. Přidáme nakrájenou klobásku, sůl a zbytek koření. Vše necháme aspoň 90 min vařit a poté podáváme třeba s kouskem pečiva.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8