Recepty Předkrmy Zrníčkový chleba

Ingredience

Kvásek

1 lžička kvas

75 g žitná mouka

75 g vody

Mořidlo

125 g vody

27 g lněné semínka mleté

27 g ovesných vloček

25 g slunečnice

27 g ovesných vloček

3 g soli

Finální těsto

225 g pšeničná mouka

100 g vody

3 g soli

paprika

kvas

ginger

Postup přípravy

1

Ingredience na kvásek v menší misce smíchejte, přikryjte fólií a nechte zrát až 12 hodin.

2

Mořidlo Do malého rendlíčku nalijte vodu a dejte vařit. Nachystejte si semínka a obilniny a když voda začne vařit, přisypejte, zamíchejte, přikryjte pokličkou a vypněte. Přidejte sůl a nechejte 12 až 16 hodin v pokojové teplotě směs bobtnat. Směs se změní na želé-záparu.

3

Všechno spolu promíchejte a hněťte v robotu asi 5 minut, nějaký lepek se vyvine, ale stejně bude těsto dost lepkavé a určitým způsobem řídké.

4

Nechte 30 minut až hodinu zrát. Pak vyklopte na pomoučenou plochu, popřekládejte, natáhněte a přeložte, abyste procvičili lepek a nechte zase 45 minut až hodinu zrát.

5

Vytvarujte chleba, vložte do ošatky 25 hodin v lednici, před pečením dvě hodiny vytáhněte.

6

Rozpalte troubu na 250 ºC aspoň půlhodinu před plánovaným pečením. Chleba vyklepněte z ošatky, ozdobte dle gusta a nařízněte nebo potřete vodou a posypejte dalšími semínky, potom ho přesuňte na rozpálený plech, na spodní plech vylijte vodu a zavřete.

7

Po asi patnácti minutách otevřete, vyndejte plech s vodou, snižte teplotu na 220 ºC a dopékejte ještě asi 35-40 minut, dokud chleba nemá krásně tmavou kůrku a na poklep zvoní.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 6. od 8:00 do 9. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/14_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8