Vánoční dekorace 2019: Vyzkoušejte naše tipy, se kterými nazdobíte dům i zahradu za 1 den
Vánoční dekorace 2019: Vyzkoušejte naše tipy, se kterými nazdobíte dům i zahradu za 1 den

Vánoční dekorace 2019: Vyzkoušejte naše tipy, se kterými nazdobíte dům i zahradu za 1 den

Stačí, aby Sinatra zanotoval „Let It Snow“, zavoněla borovice nebo zacinkaly rolničky, a spoustě z nás se rozlije úsměv po tváři. Chcete, aby sváteční atmosféra zútulnila i váš domov? Poradíme vám, jak ho letos vyzdobit.

Nepřehlédněte

Trendy roku 2019
Svíticí koule dělají radost celoročně
Vánoční stromečky – druhy
Tvoření vánočních dekorací s dětmi
Sváteční dekorace v různých koutech světa
→ Jak vyzdobit prostor před domem

Trendy roku 2019? Vánoční dekorace se ponesou v duchu jednoduchosti

xmas2019_text_editor_image

Před pár lety to byla fialová, loni bílá nebo duhová. Letos můžeme pozorovat v oblasti vánočních trendů hned několik různých směrů. Žádné dramatické změny ale nečekejte. Všechny motivy spojuje myšlenka minimalismu a přirozené krásy.

Pokud tedy chcete, aby byl váš interiér v souladu s posledními trendy, nepoužívejte příliš mnoho barev, materiálů a stylů. Přeplácaným dekoracím, které překypují odstíny, leskem a třpytkami, už odzvonilo. Co je naopak v kurzu?

Kromě bílé a šedé barvy jsou letos trendy také jemné odstíny modré, růžové, meruňkové nebo zelené.


  1. Pastelové odstíny – Fialková, blankytně modrá, šedá nebo pistáciová. Základní barevné schéma pak můžete doplnit několika prvky v barvě stříbrné. Pokud si zvolíte tuto cestu, můžete vánoční výzdobu krásně podtrhnout ještě vonnými svíčkami ve stejném odstínu.
  2. Přírodní motivy – In jsou také zemité tóny. Stromeček můžete nazdobit jen perníčky, sušeným ovocem a mašlemi. Na dárky pak použijte obyčejný hnědý papír, který převážete motouzem, přidáte smrkovou větvičku nebo jmelí, vločku vystřiženou z papíru a máte hotovo.
  3. Tradiční kombinace zelené, červené a zlaté – Nesmrtelná je také hřejivá kombinace v odstínech zelené, červené a zlaté. Pokud je váš interiér laděný spíše do chladnějších barev, vsaďte na druhý osvědčený mix – modrou a stříbrnou.


pokračovat ve čtení

Svíticí koule dělají radost celoročně

Nejpopulárnější vánoční ozdobou jsou bezesporu vánoční koule. Pokud vás už klasické metalické nudí, pořiďte si je v trochu netradičnějším pojetí. Půvabné jsou například skleněné koule s umělým sněhem uvnitř. Jiné zase vypadají, jako byste je z poloviny namočili do čokolády. Hitem posledních let jsou také světelné řetězy s koulemi, které můžete dát jak na stromeček, tak i rozvěsit jinde po bytě.

Vánoční stromečky – živé, umělé, v květináči a další varianty

xmas2019_text_editor_imageStromeček k Vánocům neodmyslitelně patří. Jaký ale vybrat? Možností je hned několik. První z nich je živý vánoční stromeček z tzv. vánočních farem. Nezaostávají ale ani umělé vánoční stromečky, které jsou v posledních letech od těch pravých jen těžko k rozeznání. Krásně vypadají i dřevěné vánoční stromečky. Skvělou variantou je také živý vánoční stromeček v květináči. Vyčaruje vám tu pravou atmosféru, provoní byt a po Vánocích ho můžete s dětmi zasadit.

Živý, umělý, ten v květináči nebo úplně jiný? Kterému vánočnímu stromečku dáte letos přednost?

Věděli jste, že v TESCO jsme pro vás vánoční slevy přichystali už nyní? Díky speciální akci pořídíte umělé vánoční stromečky a všechna světýlka do interiéru i exteriéru se slevou 30 %. U nás si vyberete, ať už hledáte malý stromeček do útulného bytu, nebo velký stromek, který překvapí vaše nejmenší. V TESCO nemusíte na ty nejlepší ceny čekat až na povánoční výprodej. Pusťte se do přípravy už nyní a užijte si svátky v klidu a beze shonu. Nabídka platí do 24. 12. 2019.

Pozor: Do lesa se pro vánoční stromeček nevydávejte. Hrozí vám tučná pokuta i to, že si domů odnesete stromek ošetřený chemickou látkou, která bude při pokojové teplotě silně zapáchat.


pokračovat ve čtení

Prohlédněte si více speciálních nabídek v našich letácích a katalozích

Prohlédněte si více speciálních nabídek v našich letácích a katalozích

Kdo by rád nenakupoval za výhodné ceny? Mějte přehled o našich nejnovějších nabídkách a nic vám neuteče. Prolistujte si aktuální letáky a katalogy.
Kdo by rád nenakupoval za výhodné ceny? Mějte přehled o našich nejnovějších nabídkách a nic vám neuteče. Prolistujte si aktuální letáky a katalogy.
Tesco

Oslavte momenty plné radosti společně

Oslavte momenty plné radosti společně

Nakupte si vše na oslavu příchodu Nového roku online.
Nakupte si vše na oslavu příchodu Nového roku online.
Tesco

Víte, jak nazdobit stromeček rychle a precizně?

Podle tradice by měl vánoční stromeček vydržet až do Tří králů. Pokud bude váš byt zkrášlovat živá jedle nebo smrček, můžete si dát s jejich nákupem a nazdobením načas. Jestliže ale máte stromeček umělý, můžete se do jeho zdobení klidně pustit už s příchodem adventu. Jak při tom postupovat?

  1. Zvolte správné místo: Umělý stromeček stačí postavit někam, kde nebude překážet. Živý dejte na světlé místo, dál od přímého slunce, topení i krbu. Ideální je, když ho umístíte do misky s vodou, vlhkým pískem, keramzitem nebo aranžovací hmotou. Vydrží vám tak déle svěží.
  2. Přidejte vánoční osvětlení: Obtočte kolem stromečku světelný řetěz tak, aby byla světýlka rovnoměrně rozmístěná. Až budete věšet ozdobičky, dávejte ty nejkrásnější blízko žároviček. Všechny lesklé, skleněné a kovové tak krásně vyniknou.
  3. Rozvěste ozdoby: Ty největší pověste do prostoru mezi jednotlivými patry a myslete přitom i na ty nejspodnější větve. K základně stromečku dávejte větší ozdoby, ke špičce pak umístěte ty nejmenší. Výzdobu rozvěšujte ze všech stran, aby byl stromeček stabilní.
  4. Na závěr umístěte řetězy a třásně: Nakonec přidejte ozdobné řetězy, třásně, živé květy, případně strom lehce poprašte sprejem s umělým sněhem.


TIP: Víte, že se vánoční stromek původně zavěšoval nad štědrovečerní stůl, a to špičkou dolů? Pokud máte doma málo prostoru nebo příliš temperamentní kočku, může to být řešení vhodné i pro váš interiér.

Tvoření vánočních dekorací s dětmi: Chvíle, které si budete pamatovat navždy

xmas2019_text_editor_image

Připravovat vánoční atmosféru s dětmi má svoje nepopiratelné kouzlo. Domácí pohoda se ale může rychle změnit v rozmrzení při první rozbité ozdobě. Myslete na to, že dětské ruce jsou ještě trochu nešikovné, a pořiďte si domů tzv. nerozbitné ozdobičky. Jsou z tvrdšího materiálu, takže vydrží i nešetrné zacházení a pády.

Co vaše ratolesti přijmou s ještě větším nadšením, je společná výroba ozdob. Můžete tvořit princezny ze slámy, andělíčky z vaty, zdobit polevou perníčky nebo vystřihovat vločky z papíru a následně je polepit třpytkami. Zdobení stromečku si tak užijete hned dvakrát.

TIP: Udělejte s dětmi NEJ adventní kalendář – váš společný.


Společně s dětmi můžete vyrábět také vánoční pohlednice, adventní kalendáře nebo pomalovávat balicí papír.

Kakající polínko, pavučiny nebo seno – ve světě narazíte na různé sváteční dekorace

Ne všude je standardem ozdobený stromeček, jmelí nebo cukroví. Přečtěte si, co je součástí vánočních dekorací v některých částech světa.

Ukrajina – Na Ukrajině můžete často vidět vánoční stromečky ozdobené pavučinami, případně umělými pavouky. Tradice tu totiž praví, že pokud najdete ráno o Štědrém dni pavučinu, přinese vám to štěstí.

Španělsko – V Katalánsku nenosí dárky Ježíšek, ale vánoční strýček „Tío de Nadal“. Vypadá jako polínko na nožičkách s červenou čepičkou, o které se děti před Vánocemi starají. Když jsou na něj hodné a poctivě ho krmí, vytlačí ze sebe namísto bobků dárečky.

Havaj – Na Havaji mají také netradiční výzdobu, kterou byste v českých domácnostech hledali nejspíš marně. Na Vánoce si tu rodiny pořizují domů akvárium s ostencem běloskvrnným.

Řecko – Mnoho Řeků zkrášluje svá obydlí namísto vánočního stromečku malými loďkami. Přidají na ně vánoční světýlka a umístí je do okna či do zahrady.

Argentina – V Argentině můžete často vidět přede dveřmi domu seno a misku s vodou. To je pohoštění pro koně Magiho, který pak naděluje dárky dětem do bot.

Neomezujte se jen na interiér. Vánoční výzdoba patří i před dům

xmas2019_text_editor_image


Až se pustíte do vánočního zdobení, nezapomeňte zkrášlit i okna, vchodové dveře nebo zahradu.

Do oken můžete dát vánoční světýlka, na dveře věnec a v zahradě ozdobit řetězem třeba keř.

Krásně také vypadají truhlíky s chvojím, ke kterému přidáte pár ozdobiček, lucerničku s LED svíčkou a jemně vše poprášíte umělým sněhem. K takovému vánočnímu tvoření můžete opět přizvat i děti.

V truhlících na oknech nebo pod stromečky u dveří se budou skvěle vyjímat také „falešné dárky“. Stačí jen zabalit prázdné krabičky a je to!

Něco skvělého pro inspiraci?

Určitě máte dost receptů a nápadů, ale inspirace není nikdy dost. Podívejte se na naše recepty a tipy a připravte si letos na Vánoce něco nového.

Mějte čerstvé nabídky každý týden