icon_search

  Tesco

  Tesco
  Co je projekt Perfectly Imperfect?
  Perfectly Imperfect představuje dobrou kvalitu ovoce a zeleniny, které nemá perfektní vzhled. Tyto produkty by za normálních okolností byly vyhozeny. My odebereme od našich dodavatelů produkty, které nesplňují naše požadavky na vzhled a tvar, a nabídneme je našim zákazníkům ve vybraných obchodech za skvělou cenu.
  Co je projekt Perfectly Imperfect?
  Jaké jsou výhody?
  Snížení objemu potravinového odpadu
  Snížení objemu potravinového odpadu
  Podpora našich dodavatelů
  Podpora našich dodavatelů
  Skvělé čerstvé produkty
  Skvělé čerstvé produkty
  Výhodná cena
  Výhodná cena
  Jak toto pomůže s redukcí potravinového odpadu?
  Jak toto pomůže s redukcí potravinového odpadu?
  Snížení množství potravinového odpadu na cestě z farmy až na Váš stůl je jednou z priorit společnosti Tesco. Mnoho lidí si myslí, že nejlepší, nejchutnější a nejzdravější ovoce a zelenina musí mít také perfektní zevnějšek. Máme přísné požadavky na zajištění kvality výrobků pro naše zákazníky, což může někdy znamenat nepřijetí produktů do prodeje a vést až k plýtvání těmito potravinami. Věříme, že v některých případech můžeme své požadavky zmírnit a zajistit tím přijetí většího množství produktů do prodeje. Tyto méně dokonalé produkty nemusí být krásné, ale jsou stejně chutné.

  Otázky a odpovědi

  Co znamená projekt Perfectly Imperfect?
  Co znamená projekt Perfectly Imperfect?

  Perfectly Imperfect je zkušební projekt v rámci Střední Evropy, ve kterém jde o kvalitní ovoce a zeleninu s netradičním vzhledem. Naším hlavním cílem je vysvětlit zákazníkům, že lze redukovat potravinový odpad koupí právě těchto produktů.

  Jednou z našich priorit je pomoc zredukovat potravinový odpad vznikající u našich dodavatelů a najít možnosti pro podporu tohoto nápadu zapojením našich dodavatelů a zákazníků. Ve Střední Evropě jsme již s redukcí potravinového odpadu pokročili díky spolupráci s potravinovými bankami a darováním přebytečného jídla potřebným. Navíc máme velice ambiciózní plány, jak tuto aktivitu rozšířit.

  Od ledna začneme v rámci pilotního projektu Perfectly Imperfect od našich dodavatelů přebírat i ty produkty, které by normálně nesplňovaly naše požadavky kvůli jejich velikosti či tvaru, a nabídneme je našim zákazníkům za zvýhodněnou cenu. Ukážeme zákazníkům, že chuť tohoto ne tak dokonale vypadajícího ovoce a zeleniny je stejně dobrá jako chuť toho dokonalého.

  Nabídka Perfectly Imperfect již byla úspěšně zavedena ve Spojeném Království a nyní bude dostupná i v 50 obchodech ve Středí Evropě.

  Jaké jsou výhody?
  Jaké jsou výhody?

  Tímto způsobem můžeme pomoci našim dodavatelům redukovat potravinový odpad a zároveň nabídnout našim zákazníkům čerstvé produkty za skvělou cenu. Toto řešení přináší užitek všem zainteresovaným stranám. Podporujeme naše dodavatele koupí většího množství úrody a zákazníkům ji pak nabídneme za výhodnou cenu.

  Naším cílem je dokázat zákazníkům, že chuť a kvalita potravin nemusí být nutně spojená s jejich vzhledem. Pomáháme zákazníkům porozumět tomu, jakým způsobem je možné díky projektu Perfectly Imperfect snížit množství potravinového odpadu. Jde také o zajímavý způsob, jak upozornit na osobní zodpovědnost každého člověka na snižování potravinového odpadu celosvětově a poukázat na naši snahu a odhodlání se této problematice věnovat.

  Jak to pomůže s redukcí potravinového odpadu?
  Jak to pomůže s redukcí potravinového odpadu?

  Redukce potravinového odpadu vznikajícího u našich dodavatelů je jednou z priorit týmu Tesco. Hlásíme se tak k podílu na zodpovědnosti na tomto celosvětovém problému a informujeme o naší snaze jej řešit a našim dodavatelům pomoci. Ve Střední Evropě jsme již v redukci potravinového odpadu udělali značný pokrok, hlavně díky spolupráci s potravinovými bankami a darováním přebytečného jídla lidem v nouzi. Máme ambiciózní plány, jak tyto aktivity rozšířit. Naše aktivita v problematice snižování potravinového odpadu je oceňována všemi zúčastněnými stranami.

  Definování problému s potravinovým odpadem je pro Tesco důležité z několika důvodů.

  1. V době, kdy mnoho lidí na celém světě trpí nedostatkem jídla, je nepřijatelné, aby jakýkoli obchodník nesmyslně plýtval jídlem.
  2. Potravinový odpad zbytečně zatěžuje planetu a její přírodní zdroje. Zvyšuje i zatížení planety dalšími emisemi skleníkového plynu.
  3. Je to problém, který leží na srdci nejen našim kolegům, ale i zákazníkům, kteří nechtějí utrácet peníze za jídlo, které se později vyhodí.

  Chopili jsme se iniciativy a děláme spoustu malých změn. Pomáháme zákazníkům a spolupracujeme s dodavateli na redukci potravinového odpadu, šetření peněz a prostřednictvím darování přebytečných potravin z našich obchodů pomáháme nakrmit lidi v nouzi.

  Přebytečné jídlo pochází z našich obchodů, naši kolegové a partneři z charitativních organizací jej distribuují a předávají lidem v nouzi z místních komunit. Jsme pyšní na to, že jsme inspirací k dobrým skutkům. Iniciujeme vznik místních sdružení pro boj proti potravinovému odpadu a pomáháme s řešením chudoby a hladu.

  Jsme připraveni ve spolupráci s vládami a místními charitními partnery do roku 2020 přebytečné potraviny ze všech našich středoevropských prodejen nabízet místním charitám za účelem nakrmení lidí v nouzi.

  Naším hlavním cílem je, aby žádné jedlé jídlo v Tesco nepřišlo nazmar.

  Nový projekt Perfectly Imperfect zapojuje zákazníky do boje proti potravinovému odpadu tak, že jim umožní kupovat za výhodnějších podmínek kvalitní produkty (ovoce a zeleninu), jejichž vzhled by to bez existence tohoto projektu neumožňoval. Tesco podpoří své dodavatele hlavně tím, že upraví své produktové specifikace tak, aby bylo možno přijmout co největší množství produktů do prodeje.

  Mnoho lidí si myslí, že nejlepší, nejchutnější a nejzdravější ovoce a zelenina musí mít také perfektní zevnějšek. Abychom měli jistotu, že se k našim zákazníkům dostane jen kvalitní produkt, máme poměrně striktní podmínky pro přijímání zboží. Tento postup bohužel může vést i ke zbytečnému odmítání ovoce a zeleniny, které následně vede k plýtvání těmito potravinami. Věříme, že v některých případech můžeme své požadavky zmírnit a zajistit tím přijetí většího množství produktů do prodeje.

  Jaké produkty bude možné takto koupit?
  Jaké produkty bude možné takto koupit?

  Brambory, mrkve, jablka.

  Kde je mohu koupit?
  Kde je mohu koupit?

  EXTRA Praha Eden
  Hypermarket Brno Heršpice
  Hypermarket Český Krumlov
  Hypermarket Děčín
  Hypermarket Frýdek-Místek
  Hypermarket Havířov
  Hypermarket Karlovy Vary
  Hypermarket Mělník
  Hypermarket Ostrava Futurum
  Hypermarket Rychnov nad Kněžnou
  Hypermarket Sokolov
  Hypermarket Vysoké Mýto