icon_search

  Radost z pomoci druhým.
  Zapojte se do naší sbírky jídla

  V sobotu 11. listopadu proběhla Národní potravinová sbírka. Děkujeme všem, kteří přišli a do naší sbírky jídla se zapojili. Pomohli jste tak lidem, kteří to potřebují nejvíce.

  Radost z pomáhání

  V Tesco jsme přesvědčení, že radost z dobrého jídla by si měli užívat všichni – včetně lidí v nouzi. Proto jsme šťastní, že máme zákazníky, kteří chtějí ve svém okolí pomoci lidem v nouzi. Tesco podpoří potravinové banky v jejich činnosti finančním darem ve výši 20 % z vybrané hodnoty darů v obchodech Tesco v průběhu potravinové sbírky.

  Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnost, Armády spásy, Nadějí, České federace potravinových bank a Charity Česká republika.

  Tesco Europe udržuje partnerské vztahy s lokálními potravinovými bankami i během celého roku, které pomáhají lidem v nouzi. Chceme mít jistotu, že naše přebytky pečiva a trvanlivé potraviny nepůjdou do koše, ale dostanou je ti, kteří je potřebují. Naše pravidelná spolupráce s potravinovými bankami pomáhá místním charitám a neziskovým organizacím naplnit jejich poslání – díky darovaným trvanlivým potravinám mohou celoročně pomoct nakrmit lidi v nouzi.

  Infografika

  • Průměr 111 tun

   Nárůst oproti předchozímu roku (2016)

  • 115 tun

   Celkové množství jídla v obchodech Tesco

  • 288 822.00000 pokrmů

   Celkové číslo pokrmů z potravin darovaných v obchodech Tesco

  500000

  Celková navýšená částka

  103

  Celkové číslo obchodů, které se zapojily

  Průvodce kroky

  1

  Rozhodnutí, čím pomůžete, záleží pouze na vás. Budeme vděčni za jakoukoli podporu od každého z vás. Nakoupené zboží jako jsou trvanlivé potraviny, drogérie, hygienické potřeby prosím předejte dobrovolníkům u východu z vaší Tesco prodejny. Děkujeme!

  Sponzoři

  Armáda spásy
  Armáda spásy poskytuje každý den více než 1200 lůžek a 1500 porcí stravy těm, kterým chybí domov. Jsme součástí mezinárodní křesťanské organizace The Salvation Army, která působí ve 126 zemích světa.

  OTÁZKY A ODPOVĚDI O POTRAVINOVÉ SBÍRCE

  Proč chcete od svých zákazníků, aby věnovali jídlo,
a proč nedaruje Tesco produkty ze svých zdrojů?
  Proč chcete od svých zákazníků, aby věnovali jídlo, a proč nedaruje Tesco produkty ze svých zdrojů?

  Potravinová sbírka je skvělou příležitostí, kdy mohou všichni členové místních komunit společně pomoci lidem v nouzi. Tesco poskytuje své prostory a komunikační kanály pro aktivity sbírky, což naši partneři z charity považují za neocenitelnou podporu. Jsme vděčni, že se rok od roku do potravinových sbírek zapojuje více našich zákazníků, kteří podávají pomocnou ruku jako dobrovolníci či dárci.

  Historie potravinové sbírky

  Potravinová sbírka 2016