icon_search
  Pomozme společně lidem v nouzi.

  V potravinové sbírce Tesco jste darovali bezmála

  21 tun potravin = 50 000 porcí jídla

  lidem v nouzi.

  Komu pomohou darované potraviny?

  Komu pomohou darované potraviny?

  Potravinová sbírka Tesco probíhá v přímé spolupráci s regionálními potravinovými bankami, které zajišťují potravinovou pomoc pro více než 700 místních charitativních a dobročinných organizací po celé České republice, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

  Největšími odběrateli potravinových bank jsou Armáda spásy, Charita ČR, NADĚJE a Slezská diakonie.
  Potravinové banky

  „Děkujeme vám za vaši pomoc“

  Potravinová sbírka Tesco a její cíl

   

  Tesco se s pomocí potravinových bank rozhodlo uspořádat svou vůbec největší a nejdelší potravinovou sbírku ve střední Evropě, aby pomohlo zprostředkovat pomoc zákazníků směrem k jejich komunitám. V důsledku protikoronavirových opatření totiž mnohé pracující rodiny i jednotlivci přišli o stabilní příjem a výrazně tak narostl počet lidí potřebujících potravinovou pomoc.

   

  Tesco se již 7 let zapojuje do potravinových sbírek v celé České republice a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Díky štědrosti zákazníků se podařilo v uplynulém roce darovat potravinovým bankám v rámci jarní a podzimní sbírky potravin 172 tun potravin a drogerie, což představuje více než 360 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. Tesco následně navýšilo dary svých zákazníků o 20 % v hotovosti a darovalo potravinovým bankám za obě sbírky potravin 900 000 Kč.

  V průběhu dubna a května 2020 jsme potravinovým bankám poskytli mimořádnou potravinovou pomoc v hodnotě 4 500 000 Kč.

  Rychle jsme tak pomohli překlenout těžké období výrazně zvýšenému počtu rodin, které se ocitly v těžké situaci v souvislosti s šířením koronaviru. Potravinové banky společně s dalšími dobročinnými organizacemi zajistily, aby se potraviny dostaly k těm, kteří to nejvíce potřebují.

  Pomáhat je ale třeba i nadále!

  Mimoradny dar


  V uplynulém roce jsme navíc darovali potravinovým bankám přes 1 188 tun potravin, což představuje přes 2,7 milionů porcí jídla pro lidi v nouzi. I nadále pravidelně darujeme ze všech našich prodejen přebytky potravin.

  Nejlepší týdenní nabídky

  1 / 3