icon_search
  Darovali jste 99 tun
zboží!

  Děkujeme všem, kteří přispěli lidem v nouzi.

  Děkujeme všem, kteří přispěli lidem v nouzi.

  REKORDNÍ SBÍRKA POTRAVIN

  V sobotu 23. listopadu proběhla celostátní Sbírka potravin v kamenných obchodech Tesco po celé ČR. Zákazníci měli navíc možnost až do 3. prosince přispívat prostřednictvím služby Tesco Online nákupy. Děkujeme moc všem, kteří se do akce zapojili a pomohli lidem v nouzi.

  Díky vaší štědrosti se nám ve 101 obchodech a online sbírce podařilo vybrat téměř 99 tun zboží, tedy celou čtvrtinu všech darů v celonárodní Sbírce potravin. V součtu s jarní sbírkou se nashromáždilo úctyhodných 172 tun potravin a drogerie, což představuje více než 360 000 porcí jídla pro lidi v nouzi.

  Tesco následně navýšilo dary svých zákazníků o 20 % v hotovosti a darovalo potravinovým bankám za obě sbírky potravin 900 000 Kč. Tyto finanční prostředky poputují na rozvoj jejich činnosti a podporu provozu.

  V rámci podzimní online sbírky se celkově darovalo 619 Balíčků pomoci. Největší zájem byl o Balíček pomoci pro rodiče samoživitele, Základní balíček pomoci a Balíček pomoci pro znevýhodněné seniory. Z 2,6 tun online vybraného zboží tvořila 0,5 tuny základní a dětská drogerie.

  Sbírka potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a jejím smyslem je dostat v předvánočním období potraviny a základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují.

   

  Vybrané potraviny a drogerie putují prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do více než 700 odběratelských organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

  Sociálními partnery Sbírky jsou také Armáda spásy, Charita ČR, NADĚJE a Slezská diakonie.

  Samotné Tesco v uplynulém roce darovalo potravinovým bankám přes 1 125 tun potravin, což představuje přes 2,5 milionů porcí jídla pro lidi v nouzi.

  Více informací o celonárodní Sbírce potravin naleznete na sbirkapotravin.cz

   

  POZDIMNÍ SBÍRKA 23. 11. V DATECH

  • 1288 dobrovolníků

   pomáhalo v den podzimní sbírky v Tesco prodejnách po celé ČR

  • 99 tun

   potravin a drogerie jste na podzim darovali online a v obchodech Tesco

  900000

  darovalo Tesco v hotovosti za obě sbírky v roce 2019

  101

  zapojených obchodů