Upečeno s láskou: Tipy na originální valentýnské moučníky a dezerty.

Už víte, čím na Valentýna překvapíte svou lásku? Připravili jsme pro vás několik tipů na dezerty, kterými můžete v tento sváteční den rozmazlovat partnerův mlsný jazýček od rána do večera. Pojďte se s námi podívat na klasické recepty, které jsme vylepšili o nápady na originální servírování. A začneme hned snídaní!

Snídaně do postele? První krok ke skvělému dni

Voňavé probuzení! Kdo z nás by nemiloval tu chvíli, kdy můžeme ráno zůstat v posteli déle – a co teprve, když v peřinách cítíme nějakou dobrotu z kuchyně! Vsaďte na rychlé a jednoduché lívance. Můžete je vylepšit ovocem nebo jinou pochoutkou, kterou máte rádi. Jejich příprava nezabere mnoho času a olizovat se po nich budete oba dva. Vykouzlete třeba lívance s karamelem a omáčkou z lesního ovoce. Anebo si vyrobte jejich zdravější variantu – lehké lívance smažené (téměř) bez tuku.

Tip na servírování: Pořiďte si ještě před Valentýnem tvořítko na lívance ve tvaru srdíčka. Využijete ho i v případě, že dáváte přednost spíše slaným snídaním. Skvěle se totiž hodí i pro volská oka.

Ovocné knedlíky: Vyzkoušejte klasiku v novém kabátě

Myslíte si, že ovocné knedlíky nejsou jídlem, které se hodí na sváteční stůl? Potom jste asi ještě neochutnali pečené brusinkové knedlíky z tvarohového těsta. Tyhle drobné knedlíčky jsou naopak k valentýnskému obědu jako stvořené. Pokud brusinky nepatří mezi vaše nejoblíbenější ovoce, můžete je klidně nahradit jahodami. Máte rádi velké nadýchané knedlíky? Připravte tvarohový knedlík a bohatě jej zalijte jahodovou a vanilkovou omáčkou. 

Tip na servírování: Myslíte si, že by váš partner k valentýnskému obědu ocenil spíše pořádný steak? Přichystejte mu jej. Ovocné knedlíky se stanou výborným dezertem

Valentýnské muffiny nebo cupcakes zpříjemní odpoledne 

Čokoládové cupcakes s malinami se jako sladkost na Valentýna přímo nabízí. Jsou akorát do ruky, takže se budou hodit jako malá svačinka. Skvěle si rozumí také s dobrou kávou. Valentýnské zdobení není těžké. Pokud se necítíte na složitý postup, jednoduše vyrobte podle receptu krém z tvarohu, na který pak posadíte maliny. Můžete vyzkoušet i speciální zamilované cupcakes s růžovým krémem, který lahodí nejen chuťovým pohárkům, ale také očím.  

Tip na servírování: Vymyslete krátký zamilovaný vzkaz. Slovo po slově jej poté přepište na malé papírové vlaječky a zapíchnete je do jednotlivých muffinů. Na stole tak vykouzlíte příjemné překvapení.

Hravý cheesecake s višněmi vás večer pobaví

Dopřejte si na Valentýna ještě sladkou tečku před spaním. Cheesecake s višňovým přelivem nadchne vás i partnera. Je jemný, lehký a višně dotvoří příjemný kontrast ke sladké chuti. Zahrajte si malou hru. Dokážete nakrmit jeden druhého se zavázanýma očima? Zkuste vidličkou následovat hlas vašeho partnera. Kdo se netrefí, plní úkol. Co třeba masáž zad nebo chodidel?

Den sv. Valentýna

Valentýnské dárky od srdce

Šťastný Valentýn