icon_search

  Bezpečnost karty TESCO

  Bezpečnost karty

  Bezpečnost karty

  Vaše karta je chráněna PIN kódem, který zadáváte při každé platbě v obchodě nebo při výběru z bankomatu. V případě ztráty či odcizení vaší karty volejte na zákaznickou linku:

  z ČR 840 111 321
  ze zahraničí +420 541 598 155

  Kartu je nutné chránit před mechanickým a magnetickým poškozením. O náhradu můžete požádat též na uvedené zákaznické lince.

  Bezpečnost Clubcard kreditní karty chrání nejmodernější technologie

  Držitele Clubcard kreditní karty a jejich peníze chráníme pomocí nejmodernějšího programu Fraud monitoring. S jeho pomocí se snažíme zabránit podvodům například s odcizenou kartou, nebo odhalovat podvodné transakce na internetu.

  Fraud monitoring permanentně sleduje podezřelé transakce podle specifických pravidel nastavených v systému. V roce 2009 jsme díky tomuto programu dostali upozornění na téměř 9 tisíc nestandardních transakcí.
  Podezřelou transakci vyhodnocujeme a máme-li závažné podezření, pak klientovi voláme a ověřujeme, zda kartu opravdu použil.

  Pokud Vám tedy náš specialista zavolá, rád by s Vámi ověřil transakci, kterou systém posoudil jako neobvyklou. Zaměřujeme se například na platby v rizikových zemích, sportovní sázení na zahraničních serverech nebo čerpání v kasinech a hernách.

  Nová Clubcard kreditní karta je vybavena také čipem pro větší bezpečnost a snadnější použití.

  Jak můžete sami přispět k tomu, aby byly Vaše peníze v bezpečí?

  • Nikdy nenoste PIN u karty. Pokud vám ji někdo ukradne, dáváte mu tak možnost vybrat Vaše peníze z bankomatu nebo zaplatit za zboží ještě před tím, než vůbec ztrátu zaregistrujete.
  • Kartu nikomu nepůjčujte, ani nemějte na papírku v peněžence napsané údaje jako je její číslo, platnost nebo CVV / CVC kód (poslední trojčíslí na podpisovém proužku karty).
  • Kartu rovněž nedávejte jako zástavu např. na recepcích hotelů, auto půjčoven apod.
  • Nenoste kartu přímo v peněžence spolu s hotovostí a doklady. V případě krádeže tak totiž přijdete o všechno - peníze, doklady, karty, další průkazky apod. Pořiďte si raději pouzdro na doklady, kde budete mít karty odděleně od peněz.
  • Nezapomínejte si pečlivě uzavírat svoji kabelku, nenoste doklady a karty volně po kapsách.
  • Při nakupování neukládejte pouzdro s kartou volně do nákupního košíku, není většího lákadla pro zloděje.
  • Při platbě mějte kartu neustále na očích. Nedopusťte, aby např. v restauraci odešel číšník s vaší kartou od vašeho stolu.
  • Při výběru z bankomatu se přesvědčte, že nikdo nemůže odpozorovat PIN, který zadáváte.
  • Pokud se rozhodnete platit kartou na internetu, vyberte si osvědčené servery a zaběhnuté internetové obchody nejlépe obchodníky označené jako 3D Secure.
  • Nepoužíváte-li kartu pro platby online, nechte si možnost placení na internetu zablokovat.
  • Pokud od nás obdržíte informaci o neserióznosti obchodníka a kvůli bezpečnosti Vám vystavíme kartu novou, vyvarujte se jejího dalšího použití u tohoto obchodníka.
  • Pokud zjistíte, že jste kartu ztratili, urychleně ji zablokujte. Tato služba je ze zákona zdarma.

  Možnosti sjednání Clubcard kreditní karty Premium PLUS

  Správce financí

  Potřebujete radu ohledně vaší smlouvy?

  x