Děti Batole 5 tipů, jak pomoci dětem překonat strach z injekce

Injekce se spojuje s bolestí, proto z ní děti mají přirozeně strach. Vyhnout se jí však nedá, a tak se milující rodiče snaží najít způsoby, jak to vystrašenému dítěti co nejvíce usnadnit. Pomůžeme vám i my.Řekněte dítěti pravdu o bolesti
Pokud se dítě ptá, zda bude injekce bolet, řekněte mu pravdu. Injekce bolí nebo je přinejmenším nepříjemná, a pokud dítěti řeknete opak, bude to brát jako lež a vy můžete ztratit jeho důvěru. Namísto popírání mu řekněte: „Ano, bude to bolet, ale jen pár vteřin a zas bude dobře.“ Až bude po všem, usmějte se na něj a pochvalte ho.

Nezacházejte do podrobností
Pokud se dítě neptá, zbytečně ho nezatěžujte věcmi, na které nemyslí. Čím kratší informaci bude dítě zpracovávat o tom, že dostane injekci, tím lépe.

5 tipů, jak pomoci dětem překonat strach z injekce

Je vaše dítě často nemocné? Přečtěte si, kolik nemocí je ještě v normě.

Pokud je třeba, podporujte dítě na dálku
Při pohledu na jehlu v ruce lékaře reagují některé děti až hystericky. Pokud nelze dítě utišit, zvažte, zda nebude lepší postavit se o kousek dál a nechat zdravotníky dělat svou práci. S dítětem budete udržovat oční kontakt a povzbuzovat ho na dálku. Bude tak mít jistotu, že jste při něm, ale nebude se moci snažit ukrýt ve vašem náručí a znemožnit tím píchnutí injekce.

Poskytněte úlevu

První pomocí při úlevě po injekci je vaše objetí a laskavé slovo. Pochvalte dítě za statečnost, když si to zaslouží. Pokud byl průběh dramatičtější, nevracejte se k tomu, objetí mu však dopřejte i tak. Od bolesti dítěti pomůže i studený obklad.

Odměňte ho
Pokud dítě zvládlo injekci bez větších problémů, zvažte malou odměnu. Cestou k lékaři či od něj navštivte Tesco a kupte mu lízátko, malou hračku nebo oblíbenou dobrotu. Nedělejte z toho však velkou vědu, injekci by dítě nemělo brát jako něco výjimečného, ​​nýbrž jako součást života, se kterou se musí občas vypořádat.

O výchově dětí se více dočtete na stránkách Hello Tesco.

 Zdroj: parents.com, wikiHow

Vytisknout stránku
Sdílet článek