Děti Těhotenství Horka v těhotenství: 12 tipů, jak je zvládnout v pohodě

Budoucí maminky by letní horka nejraději proležely v bazénu. Ale protože to nejde, sesbírali jsme pro vás tipy, jak zvládnout horka s bříškem.

Dejte sbohem soli
Omezení soli v jídelníčku může pomoci zredukovat otoky. Omezte solení, i když ještě otoky nemáte, ledvinám se uleví. Nezbavujte se však soli úplně. Obsahuje cenný jód, který je pro miminko důležitý.

Pijte vodu za dva
Osvědčený letní evergreen - tekutiny, tekutiny a ještě jednou tekutiny. Obzvláště během těhotenství je třeba se důkladně zavlažovat, protože se potíte více než obvykle.

Prstýnek zavěste na řetízek
Prsty jsou prvním místem na těle, kde těhotné ženy cítí otoky a teplo jim vůbec nepřidává. Když tedy spatříte oteklé prsty, sundejte z nich raději prsteny, neboť je z prstů už tak snadno nedostanete. Prstýnek si zavěste dočasně na řetízek na krk.

Nechte se nadnášet vodou
Pobyt v bazénu vás osvěží, ale to není všechno. Uleví i tlak na ischiatický nerv a chvilku si budete moci užívat beztížný stav. V těhotenství se obecně plavání doporučuje, je to dokonce nejvhodnější sport. Pozor jen na kvalitu vody, ideální je čisté přírodní jezero, rybník nebo moře. Plavání v bazénu raději konzultujte s lékařem, zvláště pokud máte sklony k vaginálním infekcím.

Obložte se mokrými ručníky
Na snížení tělesné teploty i pro menší pocení si dejte na krk nebo na čelo mokrý ručník. Pomůže to, uvidíte.

Schovejte se v kině
Projděte se po nákupním centru a pak si skočte do kina. Využijete tak čas na nákup i na relax v příjemně chlazeném prostředí.

Pusťte vzduch do barevných šatů
Naplňte vás šatník barevným a lehkým oblečením z prodyšných látek jako bavlna či len. Potit se asi budete, úplně se tomu vyhnout nedá, hormony totiž dělají své, ale aspoň trochu si vhodným výběrem šatů můžete pomoci.

Krém s vysokou ochranou je povinný!
I když jste dosud byly zvyklé používat ochranný faktor 15, v období těhotenství ho zvyšte. Díky zvýšené krevní cirkulaci a hormonům je pleť jasnější, více se mastí, může se zhoršit akné a tvoří se strie. A slunce může zvýšit produkci melaninu, který způsobuje melazmu, známou jako těhotenská maska. Jsou to tmavé fleky vyskytující se na tváři. Věnujte proto ochraně pokožky zvýšenou pozornost a bez krému na opalování se sluníčku nevystavujte.

Opalovat se v těhotenství můžete, ale pouze ve správném čase 

Dopřejte si masáž pro těhotné
Pokud jste milovnicí masáží, nyní máte o důvod víc, proč si je dopřát. Po porodu pravděpodobně dlouhou dobu žádnou nestihnete. Ale kromě toho masáže v těhotenství jsou efektivní a velmi příjemnou formou na zredukování otoků a připraví budoucí maminky na porod. Ale ne ledajaké masáže! Jděte raději po referencích a v kvalitním centru se ptejte na speciální masáže určené pro těhotné ženy.

Nohy si zaslouží pohodlí, nosí dva najednou
V létě si na nohy obujeme stylové sandálky či pohodlné žabky a vyrazíme do ulic. Jenže v těhotenství to není nejlepší volba. Sáhněte po jiných pohodlných botách, po takových, které vás nikde netlačí. Večer dopřejte nohám osvěžující péči 

Zelenina a ovoce na večeři
Když vás přepadnou noční návaly hladu, pokuste se jim odolat. I večer jezte už jen lehčí menu, abyste si v noci kvalitně odpočinuly. A soustřeďte se na sezónní ovoce a zeleninu. Kromě toho, ovoce má v sobě hodně vody a vlákniny, které vám pomohou při zadržování vody a otocích.

S cestováním opatrně
Na cestách na sebe dávejte extra pozor. Když se už někam potřebujete přesouvat, zvolte vlak nebo auto. Je důležité každé dvě tři hodiny zastavit a pořádně si protáhnout nohy, aby netrpěly. A během posledního trimestru se úplně vyhněte letadlu. Cestování během těhotenství raději proberte s lékařem.

Zdroje: maternidadfacil.com, crecerfeliz.es, bebesymas.com, tehotenstvo.rodinka.sk

Vytisknout stránku
Sdílet článek