Zdravý životní styl Zdraví Melounová semínka jsou zdravá. Uvařte z nich čaj

V našich končinách se zrníček z melounu zbavujeme, v Asii si jimi jídlo dodatečně sypou. Semínka melounů obsahují hodně vitamínů, vlákniny, pomohou při mnoha zdravotních problémech a prospějí i vaší kráse.

Spolknout zrníčka nestačí

Pokud jste se odhodlali semínka přece jen začít jíst, spolknout je skutečně nestačí. V takovém případě pouze projdou trávicím traktem a tělo nemá šanci vzít si prospěšné látky. Pořádně je žvýkejte nebo uvařte, rozemelte, opražte. Chutnat vám tak budou mnohem více a vy budete mít jistotu, že ani zrnko nepřišlo nazmar.

Melounová semínka zpevní vlasy i nehty

Meloun vodní a jeho malá černá semínka dokáží velké věci s vaší pokožkou, vlasy či nehty. Obsahují antioxidanty a lykopen, který pomáhá udržovat mladý, zářivý a napnutý vzhled pleti, lysin podporuje tvorbu kolagenu. Tuky v semínkách slouží jako prevence proti akné a onemocněním kůže. Naopak proteiny v nich jsou důležité pro růst a udržování zdravých svalů, pokožky a nehtů. Opražená semínka obsahují malé množství mědi, která podporuje produkci melaninu. Vaše vlasy tak budou lesklé a silné, vyzkoušet můžete i olej lisovaný za studena.

Rajčata také obsahují lykopen a rovněž prospívají vašim očím a vlasům 

Beatuy TIP: Pomletá ​​melounová jadérka můžete použít jako dokonalý peeling na celé tělo.

Čaj z melounových semínek čistí ledviny a prospívá mužům

Jaká síla se v melounových semínkách ukrývá? Už 100 g semínek z melounu pokryje denní dávku hořčíku, kterou tělo potřebuje. Navíc obsahuje vitaminy skupiny A, C a B, které přispívají k udržení zdravého imunitního a nervového systému. Díky vysokému obsahu vlákniny příznivě působí na trávení, odstraňují střevní parazity a léčí záněty. Antioxidant citrulin rozšiřuje cévy, čímž podporuje léčbu aterosklerózy, vysokého krevního tlaku a angíny. Posilují paměť, působí uklidňujícím účinkem a užitečné jsou i při léčbě ledvin a infekcí močových cest.

Čaj z melounových semínek je přírodním diuretikem, pomáhá tělo detoxikovat, pročišťuje ledviny a tím eliminuje ledvinové kameny.

4 polévkové lžíce čerstvě pomletých semínek zalijete 1,5 až 2 litry vody a na mírném ohni vařte asi 15 minut. Po dovaření čaj sceďte a nechte vychladnout. Čaj se doporučuje pít 3 dny v týdnu, maximálně po dobu 3 týdnů.

TIP pro pány: Jadérka melounu obsahují arginin, který podporuje tvorbu oxidu dusnatého a ten zlepšuje erekci, ale i kvalitu spermií a jejich tvorbu.

Zdroje: thekitchn.com, stylecraze.com, gyanunlimited.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek