Tipy a rady Originální hry pro děti: Na tuto párty nezapomenou!

Do detailů naplánovaná oslava Dne dětí s originálními dobrotami se může pro ně stát jednou z nejoblíbenějších vzpomínek. Zapomeňte proto na party, končící unaveným a zničeným klaunem, jehož pronásleduje houf hyperaktivních dětí po celém domě. Minulosti nechte i akce, kde se děti neřízeně nacpávaly sladkostmi, zákusky a slazenými limonádami. Máme pro vás svěží tipy, kterými dětem jistě vyhovíte.

Dětským oslavám vládne v současnosti nový trend. Zoufalí rodiče už nemusejí dokola opakovat tytéž vzorce, místo nich mohou sáhnout po něčem tvůrčím a edukativním. Děti tak na pár hodin vstoupí do nepoznaných světů.

Nalákejte pozvánkou

Důležitou součástí jsou i stylové pozvánky. Mohli byste to sice odbýt koupenými, ale lepším nápadem je zapojit vlastního potomka, který by mohl pro kamarády vyrobit vlastnoruční dílka. Vy pak jen dopíšete adresu, čas konání a kontakt. Rodiče pozvaných požádejte, aby vám oznámili, zda má jejich dítě nějakou potravinovou alergii, abyste mohli přizpůsobit menu.

Kolik hostů?

Pokud jste perfekcionisté, nezapomeňte důkladně vybrat pozvané hosty. Pamatujte na to, že malí oslavenci by si párty měli především užít, proto váš dům či zahradu nezaplňte celou tlupou rozjívených dětí, Abyste je měli všechny pod dohledem i kvůli bezpečnosti, pozvěte osm až deset kamarádů. Takto se při hrách a aktivitách vystřídají všichni a nikdo se nebude nudit.

Pohoštění přichystejte společně

Nesmírně důležitou částí každé dobré dětské oslavy je i pohoštění. Jedí i oči, proto si dejte záležet na servírování a vašeho potomka poproste, aby vám pomohl při výrobě menu. Jednohubky by mohl zvládnout. Zkuste připravit ty se sýrovou pomazánkou.

Když máte velkorysejší rozpočet, můžete si pronajmout i stroj na výrobu popcornu, cukrové vaty, hot dogů, zmrzlinovače či čokoládové fontány, kde se dají namáčet kousky ovoce. Dětské párty tak dodáte punc retra. Před slazenými nápoji dejte raději přednost tomuto skvělému domácímu energy nápoji. Je modrý, kokosový a neublíží dětským zoubkům. 

Pro malé umělce

Hlavní myšlenkou dětské oslavy je nalákat děti na vytvoření velkého společného projektu, který závisí jen na jejich kreativitě. Malí umělci mohou popustit uzdu své fantazii a během veselého odpoledne si otestují nové techniky, malbu či práci s lepidlem. Zásobte je zástěrami, barevnými papíry, nůžkami, lepidly, tužkami a dalšími kreativními pomůckami. Děti procvičí jemnou motoriku a vám přibude na polici neobvyklý vzpomínkový artefakt.

Ekologická mejdan

V době, kdy na nás z každého koutu vyskakují zprávy o zničené přírodě a tunách plastu v mořích, je ekologická párty vítaným nápadem. Ukažte nejmenším, jak recyklovat plastové lahve, jak je rozstříhat tak, aby ještě mohly posloužit. Každé dítě by mělo mít svůj vlastní set produktů a měl by na něj dohlížet dospělý.

Nebo to zkuste z jiného soudku a každému pozvanému dejte rostlinku, kterou si adoptuje, zasadí, dá jí jméno a nakonec si ji vezme domů, aby se o ni dál staral.

Kongres šéfkuchařů

Vaření je v módě, pojďme to využít! Děti se jistě rády vcítí do role uznávaných šéfkuchařů. Přichystejte jim zástěrky, stolečky a potraviny a naučte je základy práce v kuchyni - od důkladného úklidu pracovního prostoru, přes pravidelné mytí rukou, poznávání ingrediencí až po přípravu jednoduchého jídla, které samy snědí. Inspirujte se například našimi minipizzami

Loutky s poselstvím

Mezi jídlem, pitím a zábavou připravte loutkové představení. Loutky mohou mezi sebou mluvit o tematice blízké dětem jako je lenost, přejídání se sladkostmi či půjčování hraček. Jedna loutka je upřímná, druhá přátelská, další zas může být příliš snaživá. Jde o to, aby děti samy objevily poučení, které v sobě nese loutkové představení.

Módní ikony na scéně

Defilé malých hvězd. Paruky, klobouky, doplňky a přehlídkové molo jsou výjimečnou kombinací, aby si děti vychutnaly možnost vžít se do zcela jiné postavy. Dospěláci se akce mohou zúčastnit v rolích porotců nebo zanícených fotografů. Něco takového si můžete vystrojit i doma, stačí rozprostřít červený koberec, pověsit improvizovanou oponu ze záclon, pustit energickou hudbu a je to. Kreativní módní přehlídku, kterou ocení zejména malé parádnice, vykouzlíte i s omezeným rozpočtem. A když se malé modelky unaví, nabídněte jim tento sladký dezert - sametové cupcakes 

Zdroje: Guía del Niňo, El País

Vytisknout stránku
Sdílet článek