Děti Předškolák Oslava Dne dětí: Jak na hry a neodolatelné dobrůtky

Mezinárodní den dětí patří našim nejmenším, a právě proto se je 1. června, jako jejich milující rodiče, snažíme co nejvíce potěšit. Často to však končí nakupováním dárků, ke kterému je koneckonců příležitostí hojně po celý rok. Co tak letos nemyslet pouze na dárky, ale věnovat svým dětem to nejcennější, co máte: svůj čas? Pro naše nejmenší je totiž právě společně strávený čas a plná pozornost tím nejpřesnějším měřítkem rodičovské lásky. Nachystejte proto pro ně krásnou oslavu tohoto výjimečného dne, ať už ho budete trávit doma, nebo venku, v tom nejužším kruhu rodiny, či s mnoha dalšími přáteli. Dáme vám tipy, jak svá dítka zabavit a připravit jim k tomu opravdu fantastické dobroty.

Originální hry nebaví pouze děti, ale také jejich rodiče

Zábavné aktivity pro děti i rodiče

To, že se svými dětmi strávíte Den dětí, ještě neznamená, že se budete nudit. Vymyslete program, který bude lákavý pro vaše dítka, ale i pro vás. Které aktivity budou rozhodně bavit i vás?

  • Návštěva kina
  • Výroba kreativních dekorací do domácnosti
  • Odpolední výlet do nejbližší zoo
  • Projížďka po parku na bruslích či na kole
  • Návštěva oblíbené cukrárny
  • Malá oslava v kruhu nejbližších přátel

Hry pro děti, které neomrzí

Her, které děti dokážou opravdu zabavit a také rozvíjí jejich představivost, je opravdu spousta. Při několika z nich navíc nezáleží na tom, zda je budete hrát v interiéru nebo exteriéru, ve velké nebo menší skupině.

Tichá pošta

Jeden hráč si vymyslí větu a pošeptá ji druhému hráči. Ten šeptá to, co slyšel, dalšímu hráči v pořadí. Poslední v řadě vysloví větu nahlas. Většinou bývá zkomolená a to je pro děti náramná zábava. Vyměňujte si pořadí a vymýšlejte originální slovní spojení.

Víte, co nesmí chybět dětem na žádné parádní dětské oslavě?

Hádej, kdo jsem

K této hře potřebujete pouze pastelky a lepicí papírky. Každý hráč napíše na papírek jméno osoby, pohádkové postavičky, název věci či zvířete a pečlivě jej chrání před zraky ostatních. Poté papírky všichni hráči nalepí na čelo svého spoluhráče po pravé straně. Ten musí otázkami zjistit, co má napsáno na papírku nalepeném na čele. Ostatní mu však nesmějí odpovídat jinými slovy než ano nebo ne.  

Aktivity

Aktivity jsou oblíbenou společenskou hrou pro děti i dospělé. Hráči v ní musí kreslit, předvádět pantomimu nebo dávat spoluhráčům slovní hádanky. Pokud tuto hru doma nemáte, zjednodušte si to a zahrajte si pouze na pantomimu nebo na hádanky z kreslení. Děti tento typ zábavy milují. 

Dětská jídla jako základ dobré oslavy

Při přípravách báječného Mezinárodního dne dětí nesmíte zapomenout ani na chutné občerstvení.

Veselé párty lodičky se sýrem, šunkou a zeleninou ovládnou každou dětskou oslavu

Banánové jednohubky v čokoládě

Děti sladkosti prostě zbožňují. Proto jim je na Den dětí můžeme dopřát v jejich zdravější, ale stejně působivé a hezké formě.

Potřebujeme:
dětské piškoty
banány
čokoládu na vaření

Postup je velmi jednoduchý. Piškoty pokapeme několika kapkami vody a banány nakrájíme na silnější kolečka. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Jednotlivé kousky banánů pak napichujeme na dřevěné tyčky v pořadí piškot, banán, piškot a namáčíme do čokolády. Jednohubky vložíme do lednice, aby čokoláda hezky ztuhla. 

Připravte duhovou vegetariánskou pizzu, která bude pro děti zdravá, ale hlavně si ji na první pohled doslova zamilují!

Oslava Dne dětí: Jak na hry a neodolatelné dobrůtky

Hravý zeleninový špíz pro malé dobrodruhy

Že je zelenina nudná? Ani náhodou! Důkazem toho není pouze duhová pizza, ale také naše hravé zeleninové špízy. Dobrou zdravou chuť!

Potřebujeme:
150 g taveného sýra
6 kuliček mozzarelly
6 cherry rajčat
mléko
sůl

Připravíme si tenké dřevěné špejle, omyjeme cherry rajčátka a osušíme je. Okapat necháme také kuličky mozzarelly. Rajčata a sýr střídavě napichujeme na špejle. Když máme hotovo, taveným sýrem na rajčátka uděláme malé tečky tak, aby vypadala jako muchomůrky. Podáváme s opečenými celozrnnými bagetami.  

Zdroj: www.thespruce.com, www.care.com, www.mykidstime.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek