Zdravý životní styl Moderní a fit strava Principy zdravějšího grilování

Grilovačka se nám většinou spojuje s velkolepým hodováním. Kuřecí maso, hovězí maso, klobásky, marináda a litry piva. To vše je její nedílnou součástí. Když však toužíte po pochoutkách z grilu ve zdravější a lehčí verzi, nemusíte se uchýlit jen k chroupání zeleninového salátu. Existují totiž i méně kalorické alternativy, které jsou výživnější a stejně chutné.

Zdravé grilování začněte zeleninou

Grilovačku začínejte zdravějším předkrmem. Dobrá je grilovaná zelenina jako lilek, cuketa, zelený chřest či paprika nebo čerstvý salát na oklamání a zaplnění žaludku. Pokud vám zelenina příliš nevoní, dalším předkrmem s menším obsahem tuku jsou grilované krevety. Takto zkrotíte prvotní vlčí hlad a zabráníte tak pozdějšímu náletu na jídlo.

Grilovací tip: Před grilováním zeleniny promastěte rošt grilu. Zelenina se na něj nebude lepit.

Vyměňte krkovičku za krůtí

Zkuste také vyměnit klobásky, žebírka, jelítka a slaninu za libové masa - kuřecí, králičí, krůtí, telecí, rybí. Časté otáčení na grilu ubírá masu šťavnatost. Maso stačí otočit jednou těsně před dopečením.

Grilovací tip: Abyste to neprošvihli, máme pro vás pomůcku, jak dlouho grilovat maso a zeleninu

S BBQ omáčkami opatrně

Omáčky ke grilování patří, ale pokud chcete grilovat a jíst zdravěji a lehce, vyměňte je za domácí guacamole, omáčky z jogurtu, citronu a česneku, hořčici.

Grilovací tip: Inspirujte se recepty na domácí BBQ omáčky 

Grilované ovoce namísto zákusků

Na místě dezertu by mělo jednoznačně kralovat ovoce. Naaranžujte ho lákavě do mís na stůl, větší kusy nakrájejte, aby se snadno jedly.

Grilovací tip: Jak sladké překvapení podávejte grilované avokádo s hruškou a jablkem 

Nejlepší nápoj na grilovačku teče z vodovodu

Nejvhodnějším nápojem nejen na BBQ je čistá voda. Dobrou volbou jsou i domácí limonády, lehký vinný střik nebo i pivo, ale v menších dávkách.

Grilovací tip: S nealko ananasovým mojito to určitě nebude krok vedle! 

Grilovačka a dieta se nevylučují. 8 tipů na parádní grilovačku, pokud jste právě na dietě 

Vytisknout stránku
Sdílet článek