Děti Předškolák Užijte si s dětmi jarní dny: tyto aktivity si zamilují

Po dlouhé zimě máme všichni pocit, že přišel ten správný čas „vypadnout“ ven na sluníčko a užít si trochu rodinné zábavy. Nemusíme jen posedávat v parku s ovocnou zmrzlinou, ale tento čas můžeme využít i aktivně a zábavně. Vaši nejmenší ocení trochu kreativity a vy si s nimi užijete kvalitní čas pryč od počítače, tabletů a telefonů. Přinášíme vám tipy na 5 skvělých venkovních aktivit pro celou rodinu.

Sazení rostlin v zahradě pro celou rodinu

Pokud péči o zahrádku dětem správně vysvětlíte a dáte jim na starosti úkony, které je baví a dokáží je zvládnout, bude je zahradničení bavit a vy získáte cenné pomocníky. Věnujte jim jeden záhon a společně rozhodněte, co na něm budete pěstovat. Zajímají vaše nejmenší bylinky, květiny anebo by chtěli zkusit pečovat o ovocné keříky či zeleninu? Důvěřujte jim, že to zvládnou a udělejte si z toho společný projekt. Foťte zasazená semínka, společně zalévejte rostlinky a pak sklízejte plody své péče. Pokud nemáte k dispozici zahrádku, zkuste to samé na balkoně, ale pouze s menším květináčem. Jarní aktivita se může nakonec obrátit na krásnou společnou zálibu. 

Děti by měly mít na zahradě vhodné prostředí ke hrám. Vytvořte ho společně s námi!

Hand made jarní koláž z přírody

Vemte děti na procházku a obraťte jejich pozornost na pečlivé vnímání přírody, okolí, lidí a předmětů, které v ní dokáží najít. Domluvte se, že po cestě budete hledat něco, co vám připomene jaro. Co to může být?

  • Rostlina kvetoucí ze země
  • Pupeny na stromech nebo keřech
  • Květina v rozpuku
  • Lidé sedící venku
  • Jarní kabátky na lidech
  • Plavky ve výloze
  • Někdo na in-line bruslích, kole nebo skateboardu

Všechno si pečlivě odfoťte nebo spište a doma si pak vypracujte na velký papír grafickou koláž s názvem „Jak vidím jaro“. Uvidíte, že děti dokáží vyrobit překrásné výtvory a zažijete při tom i kopu legrace.

Rozvíjejte v dětech smysl pro detaily, ale také pro humor. Je to opravdu snadné!

Na stopě lesním zvířátkům

Vydejte se v rámci své jarní aktivity do lesa a snažte se s dětmi najít stopy lesních zvířátek, které na jaro vycházejí ze svých útočišť a opět se probouzí k životu. Naučte je, jak vypadá otisk zajíce, vlka, lišky, divočáka, jelena nebo medvěda. Nemusíte takové stopy najít, to je samozřejmé, avšak představivost a zvědavost dětí se touto aktivitou rozvine úplně stejně. Budujte v nich vědomí, že v lese nejsou sami a musí si dávat pozor na divou zvěř, ale také k ní být ohleduplní, chodit po lese bez zanechávání odpadu nebo přílišného hluku.

Tip: pokud máte sami problémy s identifikací stop v, následující obrázek vám bude sloužit jako základní pomocník. 


Hry ve větru – draky i bubliny děti (i rodiče) prostě milují

Že na jaro fouká silný vítr a počasí je prostě nevyzpytatelné? To je pravda. Ale to ještě neznamená, že to nemůžete využít ve svůj prospěch a neužít si s dětmi trochu „větrné“ zábavy. Vemte si na hřiště bublifuk a sledujte, jak bubliny vítr odnese daleko od vás nebo si vyrobte barevného draka, kterého vypustíte poletovat vysoko do oblak. Dbejte pouze na pořádné navrstvení oblečení a na to, aby vítr společně s vašim drakem neodfoukl i vaše nejmenší.   

Nezapomeňte na správnou péči o pleť a čistotu i když si užíváte v přírodě

I během vycházek do přírody nebo zábavných jarních aktivit dbejte na to, aby byla kůže vašich dětí dostatečně hydratovaná a ošetřená. Abyste měli jistotu, noste s sebou vždy v tašce kompaktní balení hydratačního krému Fred & Flo na choulostivou dětskou pokožku. Všichni také známe situace, kdy naše děťátko upadne či se během výletu ušpiní a potřebuje instantní pomoc. Na to jsou tu dětské čistící ubrousky s příjemnou vůní a citlivé k pokožce.

Umíte si správně vybrat, pokud jde o vhodnou dětskou kosmetiku, ať už jste kdekoliv?

Užijte si s dětmi jarní dny: tyto aktivity si zamilují

Zdroj: www.parents.com, www.pbs.org

Vytisknout stránku
Sdílet článek