Recepty Polévky Čočková polévka s čerstvými rajčaty

Ingredience

1 kg rajčat

250 g červená čočka

4 stroužky česneku

1 cibule

bobkový list

kurkuma

mořská sůl

chilli paprička

sezam (bílý a černý)

olivový olej

Popis

Polévku můžete vylepšit a udělat ji ze sušených rajčat. Nejlepší jsou domácí. Pokud nevíte, jak na ně, koukněte se na naše rady.

Podívejte se také na naše tipy, jak zpracovat rajčata.

Postup přípravy

1

Oloupeme česnek a cibuli, nakrájíme je najemno a osmahneme na olivovém oleji. Pro lepší vůni a barvu přidáme kurkumu. Promícháme a restujeme dozlatova.

2

Na tento recept jsou nejlepší velká zralá rajčata. Čím měkčí rajčata jsou, tím intenzivnější mají chuť. A v zimě můžete bez problémů použít konzervovaná rajčata.

3

Rajčata omyjeme, nakrájíme a dáme do vroucí vody tak, aby byla potopená. Necháme je ve vodě asi 5 minut. Poté je opláchneme studenou vodou a oloupeme. Nakrájíme je na menší kousky a dáme stranou.

4

Přidáme propláchnutou červenou čočku k cibuli a česneku, osmahneme a přidáme vodu. Přisypeme kousky rajčat a vaříme, dokud čočka nezměkne.

5

Po změknutí vše rozmixujeme v mixéru, dochutíme solí, pepřem a chilli papričkou. Podáváme s barevným sezamem.

6

TIP: Polévku můžeme podávat s vychlazenou zakysanou smetanou, získá tím čerstvější chuť.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8