Recepty Hlavní jídla Francouzské brambory pro vegetariány

Ingredience

500 g brambor
500 g sladkých brambor
500 g cukety
500 ml zakysané smetany
4 vejce
2 žluté cibule
3 česneky
plnotučná hořčice
mletý černý pepř
pažitka (čerstvá)
čerstvá petrželka
1 špetka mleté kurkumy
sůl
olivový olej (nebo máslo)

Popis

Brambory vždy pečlivě omyjeme. Neplatí to u batátů, které stačí omýt lehce. Pouze slupka klasických brambor obsahuje spoustu betakarotenů a vlákniny. Pečení štěpí škrob na cukry a dělá tím brambory sladší. Nakrájejte brambory těsně před vařením, jinak ztratí cenné živiny, zvláště vitamín C. To platí i u oloupaných brambor – nenechávejte je ve vodě dlouho. Pokud nové brambory nejprve namočíte do osolené vody, budou čistší. Pokud zaměníte tradiční ingredience, jako je párek nebo slanina, za cuketu, získáte skvělou vegetariánskou alternativu francouzských brambor. Experimentujte podle chuti třeba s artyčoky, lilkem, špenátem, parmezánem nebo mozzarellou a dochuťte medvědím česnekem.

Vyzkoušejte bramborovokaštanovou polévku.

Nebo pečené batáty.

Postup přípravy

1

Omyjeme a oloupeme brambory. Stejně tak to uděláme s batáty a cuketou. Osušíme a nakrájíme vše na tenká kolečka, která budou po upečení krásně křupat.

2

Nakrájíme cibuli najemno a krátce ji osmahneme na olivovém oleji. Necháme ji vychladnout a později ji přidáme do směsi.

3

Smícháme v míse zakysanou smetanu s vejci, ochutíme kurkumou, pepřem, hořčicí, čerstvou petrželí a pažitkou. Poté přidáme mořskou sůl, česnek a vychladlou cibuli.

4

Vymažeme formu na pečení olivovým olejem (nebo máslem) a vyskládáme do ní brambory, batáty a cuketu. Na poslední vrstvu nalijeme připravenou směs, která se rozteče mezi naskládané brambory. Opatrně formou zatřepeme, aby se směs dostala až dolů. Krémová směs vytvoří při pečení na francouzských bramborách krásně zlatavou krustu. Brambory pečeme asi 40 minut na 160 °C v horkovzdušné troubě nebo na 190 °C v klasické. Posledních 10 minut dáme na barbecue program, který udělá brambory krásně dozlatova.

5

Vegetariánské brambory podáváme vychladlé a ozdobené čerstvou petrželí.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8