Recepty Hlavní jídla S masem Vepřová panenka s hříbkovou omáčkou

Ingredience

½ dcl suchého bílého vína
200 ml smetany na vaření (33%)
šalotka
máslo
olivový olej
celý kmín
tymián
sušený rozmarýn
sůl
mletý černý pepř
1 citron (vymačkaná šťáva na dochucení)
500 g vepřové panenky
Houbová směs
250 g žampionů
250 g hlívy ústřičné

Postup přípravy

1

Vepřovou panenku odblaníme, potřeme olivovým olejem, osolíme a opepříme, Zprudka ji ze všech stran zatáhneme na pánvi, přidáme oříšek másla a větvičku rozmarýnu. Panenku spolu s rozpuštěným máslem a rozmarýnem přendáme do pekáčku a pečeme podle průměru panenky asi 8 - 10 minut na 170°C. Po dopečení panenku zabalíme do alobalu a necháme ji ještě 10 - 15 minut odpočívat, aby v ní po rozkrojení zůstala šťáva.

2

Na pánvi po vepřové panence zpěníme cibulku. Přidáme tymián, drcený kmín a nakrájené houby. Zalijeme vínem a necháme z něj vyvařit alkohol. Přilijeme smetanu a necháme omáčku zredukovat do správné konzistence. Dochutíme solí, pepřem a citrónovou štávou.

3

Panenku nakrájíme, zalijeme houbovou omáčkou a podáváme s pečenými bramborami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8