Recepty Polévky Tradiční čočková polévka

Ingredience

1.3 l hovězího bujónu
1 mrkev
1 cibule
1 lžíce másla
3 brambory
2 hrsti černé čočky
celý kmín
½ lžíce majoránky
2 stroužky česneku
2 lžíce čerstvé petrželky
sůl
mletý černý pepř
Na jíšku
1 lžíce hladké mouky
1 lžíce másla

Postup přípravy

1

Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno. Mrkev oloupeme na nakrájíme na kostičky. V hrnci rozpustíme máslo a cibuli a společně s mrkví orestujeme.

2

K mrkvi a cibuli přidáme čočku, promícháme a zalijeme vývarem. Polévku vaříme asi deset minut. Brambory oloupeme, nakrájíme na kostičky a po 10 minutách vaření je přidáme do polévky.

3

Polévku vaříme tak dlouho, dokud nejsou brambory a čočka měkké. Ochutíme ji majoránkou, kmínem, solí a pepřem. Přidáme také lisovaný česnek.

4

Jakmile je polévka téměř hotová, uděláme si jíšku. Máslo rozpustíme a vmícháme do něj mouku. Mícháme tak dlouho, dokud není jíška pěkně hladká. Jíšku za stálého míchání přidáme do polévky.

5

Polévku ještě povaříme, aby se zahustila, a ochutíme ji nadrobno nakrájenou petrželkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8