Tipy a rady 7 nových receptů z meruněk, nektarinek a broskví

Koupit, umýt a sníst, to není jediný způsob, jak si pochutnat na typickém letním ovoci.

Ať už jej hodíte do salátu, nebo přidáte do pečení, sepsali jsme naše oblíbené způsoby, jak co nejlépe využít šťavnaté peckové ovoce.

Meruňkový koláč

Rádi byste upekli dobrý ovocný koláč, ale pro nedostatek zkušeností vám chybí odvaha? Náš recept na meruňkový koláč je tak jednoduchý, že na něm určitě nic nezkazíte. Meruňky v receptu vyměňte za jahody, třešně, višně, švestky nebo jakékoliv jiné ovoce a můžete jej tak péct celé léto.

Recept na meruňkový koláč


Pikantní nektarinkový salát s prosciuttem

Napadlo by vás zkombinovat sušenou vepřovou šunku, mozzarellu, rajčata, salát a nektarinky? My v Hello Tesco jsme si na to troufli a výsledkem je salát s harmonickou, jemně pikantní chutí.

Recept na nektarinkový salát s prosciuttem


Grilované broskve se zmrzlinou

Na grilovačce to někdy vypadá, jako by se jednalo o čistě chlapskou záležitost. Voní tam klobásky a maso a na jemné ženské chutě myslí málokdo. Přitom stačí rozpůlit broskve, vyjmout pecku a položit je na chvíli na gril. Ještě horké lahodné grilované broskve se servírují se zmrzlinou a potěší každý mlsný jazýček.

Recept na grilované broskve se zmrzlinou


Grilovaný salát s nektarinkami a kozím sýrem

U grilování ještě chvíli zůstaneme. Spolu s broskvemi ogrilujte i nektarinky, smíchejte je s rukolou, ředkvičkami a kozím sýrem a vegetariáni, jakož i všichni, kteří si hlídají linii, vám budou za tento teplý salát ruce líbat.

Recept na salát s grilovanými nektarinkami

Kuře s meruňkami

Osvěžte si letní oběd pečeným kuřetem s meruňkami!

Nektarinkové koláčky

Dalším tipem na rychlý dezert jsou jednoduché čtverce z křehkého těsta potřené tvarohovou pomazánkou a ozdobené ovocem. Namísto nektarinek doporučujeme i broskve, blumy, třešně nebo borůvky či jahody.

Recept na jednoduché nektarinkové koláčky


Plněné grilované avokádo

Divíte se, proč avokádo? Je to náš bonus navíc, protože i avokádo patří mezi ovoce. A dá se z něj udělat mnohem více než jen guacamole, avokádová pomazánka nebo salát.

Recept na plněné grilované avokádo

7 nových receptů z meruněk, nektarinek a broskví

Přečtěte si: Proč jsou meruňky, broskve a nektarinky tak zdravé a komu nejvíce prospívají?

Vytisknout stránku
Sdílet článek