Tipy a rady Přírodní afrodiziaka, které rozdmýchají ztracenou jiskru

Může jídlo eroticky naladit jedince a dostat ho do té „správné nálady“? Rozhodně! Jídla, která se považují za afrodiziaka, povzbuzují naše smysly, vyvolávají v nás příjemné pocity a dokáží nám „rozbouchat srdce“. Pojďte se s námi podívat na to, z jakých potravin připravit romantickou večeři, na kterou váš partner nezapomene!  

Avokádo pro krásnou pokožku a testosteron

Dnes velmi populární avokádo si svou dobrou pověst vysloužilo již u Aztéků, kteří ho považovali za silné afrodiziakum. Toto měkké ovoce s bohatou chutí obsahuje vitamin A, draslík a nenasycené mastné kyseliny, které u mužů podporují tvorbu testosteronu a také množství vitaminu E, který hraje důležitou roli při tom, aby pokožka zůstávala vypnutá a vypadala tak svěže a mladě.

Pro zdravou a romantickou večeři vyzkoušejte zdravý lososový plátek s avokádovo-mangovým salátkem

Chřest ocení zejména muži

Tato zcela „neromantická“ superpotravina představuje léty prověřeného pomocníka při onemocněních prostaty. Chřest je známý hlavně díky svému obsahu asparaginu – látky, která napomáhá zvýšení močové aktivity. Taktéž se v něm nachází velké množství vitaminu B6 a kyseliny listové, které stimulují dobrou náladu a pocity vzrušení nebo vitaminu E, který podporuje tvorbu pohlavních hormonů, tedy estrogenu u žen a testosteronu u mužů.

Tip: Chřest chutná nejlépe na jaro, kdy je šťavnatější a křupavější. Nevařte ho příliš dlouho, aby neztratil své cenné živiny.   

Chřest je zdravý! Objevte 10 důvodů, proč ho jíst častěji 

Chilli pro lepší náladu

Ne nadarmo se říká „okořenit sexuální život“. Chilli totiž dokáže stimulovat tvorbu endorfinů, hormonů působících jako přírodní lék proti bolesti a známých také jako hormony štěstí. Tento „sladký“ pocit způsobuje také mírnou závislost na pikantní kuchyni. Chilli dále vyvolává zrychlení srdečního tepu, mírné pocení a zvýšení tělesné teploty, co přesně odpovídá stavu sexuálního nabuzení.

Tip: S chilli to rozhodně nemusíte přehánět. I malá špetka, kterou přidáte do pokrmů, dokáže rozdmýchat ohýnek vášně nad společnou večeří.

Chilli linguine s pórkem neodolá žádný mlsný jazýček!

Jahody i bez šampaňského

Už představa slaďounkého červeného ovoce s mini jadérky v nás vyvolává pocity slasti a lásky. Zatímco staré legendy tvrdí, že jahody vznikli ze slz bohyně Afrodity, která se dozvěděla o smrti své lásky Adonise, v moderním světě známe jejich opravdové výhody pro naše zdraví. Jejich vitamin C je důležitý pro tvorbu pohlavních hormonů a také pro fungování neurotransmiterů v mozku pro zvýšení libida.

Klasika, bez které se neobejde žádná romantická večeře? Jahody v čokoládě!

Banány pro energii na celou noc

I když je díky jejich tvaru nikdo z nás nejí moc rád na veřejnosti, konzumací banánů utvrzujeme své zdraví i sexuální apetit. Obsah aktivního enzymu bromelin je důležitý pro tvorbu testosteronu a tím pro zvyšování mužské průbojnosti, draslík, riboflavín a vitamin B2 zas udržují naši úroveň energie.

Tip: Pro energetickou snídani či odpolední svačinku si posypejte banán špetkou kari, zalijte trochou rozpuštěného másla a posypejte vlašskými ořechy.

Česnek

Nedejte se odradit jeho zápachem a využívejte česnek v kuchyni co nejvíce. Působí antibakteriálně, protizánětlivě a dokáže bojovat i s plísní či viry v organismu. Jeho stroužky navíc obsahují alicin, který je sice odpovědný za štiplavé aroma česneku, avšak mimo jiné také zvyšuje průtok krve, čím se zvyšuje sexuální vytrvalost a energie.    

Tip: Česnek by při romantické večeři měli konzumovat oba partneři – pak se za svůj zavánějící dech nemusí stydět ani jeden z nich.

Přírodní afrodiziaka, které rozdmýchají ztracenou jiskru

Vyzkoušejte také variantu medvědího česneku. Umí totiž posílit nejenom imunitu.  

Zdroje: health.com, menprovement.com, rd.com  

Vytisknout stránku
Sdílet článek