Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.

I. ROČNÍK VY ROZHODUJETE, MY POMÁHÁME V ČÍSLECH

FAKTA

Zajištění asistentů pro děti se zrakovým postižením, charitativní cyklomaraton nebo návštěvy klaunů v nemocnicích? To vše a mnoho dalšího se podařilo realizovat v roce 2016. Celkově jsme podpořili 90 projektů, které přispěly ke zlepšení života různých komunit v ČR.

POČET PŘIHLÁŠENÝCH

648
POČET PŘIHLÁŠENÝCH

POČET HLASŮ CELKEM

3 646 956
POČET HLASŮ CELKEM

POČET SOUTĚŽÍCÍCH PROJEKTŮ

179
POČET SOUTĚŽÍCÍCH PROJEKTŮ

POČET VÍTĚZNÝCH PROJEKTŮ

62
POČET VÍTĚZNÝCH PROJEKTŮ
PROJEKT S NĚJVĚTŠÍM POČTEM HLASŮ
PROJEKT S NĚJVĚTŠÍM POČTEM HLASŮ

Vidět tvýma očima – asistence pro nevidomé děti, Okamžik z.s.

Cílem projektu je přispět k vyšší samostatnosti a aktivnímu zapojení dětí a mládeže se zrakovým postižením do běžného života a odlehčit rodinám v každodenní péči o ně. Speciálně vyškolení asistenti pravidelně doprovázejí tyto děti a pomáhají jim v naplňování jejich potřeb, aktivit a zájmů, kde je zapotřebí vidět, a které jejich vidící vrstevníci běžně sami dělají. Rozšiřují tím jejich sociální vazby, informovanost, zkušenosti mimo okruh rodiny i školy a zvyšují možnosti integrace.

PŘÍKLADY PROJEKTŮ

KLAUNIADA
KLAUNIADA

Vítězem Vy rozhodujete, my pomáháme v Hradci Králové byla obecně prospěšná společnost Zdravotní klaun. Ta má za cíl zpříjemňovat pobyt nejmenším pacientům nemocnice. Tím přispívá ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím speciálně vyškolených zdravotních klaunů a souvisejících projektů. V současné době 86 zdravotních klaunů navštěvuje pravidelně 64 nemocnic. Aktivitou od roku 2001 si Zdravotní klaun vybudoval stabilní postavení, dobré jméno a velmi sympatickou tvář, která má podporou široké veřejnosti. Díky projektu Vy rozhodujete, my pomáháme mohli klauni neziskové organizace Zdravotní klaun uspořádat devět návštěv na dětských odděleních nemocnic v Královohradeckém kraji. V rámci dětských klauniád navštěvují klauni nemocné děti, a svou přítomností, smíchem a legráckami v dětech potlačují smutek a strach, a probouzejí radost a novou chuť do aktivního života, což významně napomáhá jejich uzdravení. Devět klauniád, které se uskutečnily právě díky zákazníkům Tesco, znamenají stovky rozesmátých dětských očí, a to je k nezaplacení!

HOLKY, UŽ MI ZASE CHUTNÁ
HOLKY, UŽ MI ZASE CHUTNÁ

Mamma HELP centrum pomáhá ženám, kterých se dotkla rakovina prsu a jejich blízkým od roku 2014. Je největší pacientskou organizací, která poskytuje všestrannou pomoc ženám s rakovinou prsu a jejich blízkým. Aktivně se stará také o co největší dostupnost informací o možnostech prevence a léčení této civilizační nemoci pro veřejnost. Mamma HELP má svá poradenská centra po celé republice. Od roku 2015 pomáhá také prostřednictvím projektu „Holky, už mi zase chutná!“, který má za úkol motivovat onkologické pacientky ke zdravému životnímu stylu a vrátit jim chuť nejen do jídla, ale i do života. Náročná onkologická léčba rakoviny prsu je spojena se změnami ve stravování, pacientky často trpí nechutenstvím, doprovázet ji mohou také změny váhy. Právě moderními , zdravými pokrmy, ale i klasikami skrytými ve zdravém kabátku se Mamma HELP snaží přiblížit klientkám zdravý životní styl.

CHARITATIVNÍ CYKLOMARATHON
CHARITATIVNÍ CYKLOMARATHON

Charitativní organizace DEBRA ČR podporuje lidi se vzácným puchýřnatým onemocněním Epidermolysis bullosa congenita (EB) – v Česku nazývaným nemoc motýlích křídel. Díky účasti na Matrostav handy cyklo se jim podařilo splnit svůj záměr vybrat 150 000 Kč na drahé léčebné materiály nutné pro každodenní život pacientů. Účastníci maratonu byli slepí lidé, kteří, za pomoci průvodců, ujeli 2222 km za 111 hodin v České a Slovenské republice. Účelem této jízdy bylo zvýšit povědomí o této nemoci a získání peněz pro splnění cíle stanoveného před začátkem jízdy.

KONTAKT PRO ŽADATELE

Nadace rozvoje občanské společnosti - odborný garant programu grantytesco@nros.cz
tel.: +420 227 217 221

KONTAKT PRO MÉDIA

Václav Koukolíček
vaclav.koukolicek@tesco.com

SLEDUJTE NÁS