Děti Dětské zdraví Co pomáhá na zdravé zouby děti

S úsměvem jde všechno lépe. Aby se děti nemusely bát zubaře, dbejte o jejich zoubky. Co pomáhá a co naopak škodí? Chraňte dětské zoubky vhodně zvolenou stravou!

Mléčné produkty

Sýry, mléko a další zástupci skupiny mléčných produktů jsou důležití pro zdravé zuby. Je to hlavně proto, že obsahují vlákninu a také vápník. Zubům zároveň pomáhá kasein. Jedná se o druh bílkoviny, která posiluje zubní sklovinu. Mléčné produkty tedy nesmí v dětském jídelníčku chybět.

Žvýkačky bez cukru

Není to pouhý reklamní trik. Žvýkačky skutečně pomáhají. Ale musí být bez cukru. Povolte tedy starším dětem žvýkačky, aby měly zdravější zuby. Žvýkačka však musí obsahovat xylitol, což je umělé sladilo, které se používá nejčastěji. Žvýkačka dokáže odstranit bakterie a také zubní plak.

Celer

Celer je přirozeným bělidlem pro vaše zuby. Během žvýkání celeru se uvolňuje vláknina, která dokáže přirozeně čistit zuby. Vláknina napomáhá také s tvorbou slin.

Hrušky

Úrody ze zahrádky v podobě hrušek si považujte. Jsou totiž dobré nejen na zasycení, ale také pomáhají posílit dětské zoubky. Je důležité je jíst v syrové podobě. Pomáhají i v boji proti zubnímu kazu. Stejně prospěšné jako hrušky, jsou banány, jablka nebo ananas.

Vytisknout stránku
Sdílet článek