Zdravý životní styl Zdraví Rozpruďte lymfu! Vsaďte na baňkování a akupunkturu

Nefunkční lymfatický systém ovlivňuje i vaši imunitu. Podepsat se může nejen na vašem zdraví, ale i bolestech kloubů, zadržování tekutin v těle nebo akumulaci toxinů. Jak podpořit její tok?

Lymfodrenáž
Nejúčinnější cestou k rozproudění lymfy jsou tzv. lymfodrenáže. Manuální lymfodrenáž je náročná hmatová technika, která se orientuje na kůži a podkoží. Zkušený masér ji vykonává pomalými a jemnými krouživými pohyby.
Hlavním cílem této masáže je zlepšení toku lymfy. V porovnání s přístrojovou lymfodrenáží je ta manuální cílenější, ohleduplnější a individuálnější. Potřeba je více sezení za sebou a po masáži dostatečný pitný režim. Zkuste si ji jednou a budete si ji chtít zopakovat.

Baňkování
Baňkování je jedinečná masáž a léčebná technika, při které dochází k intenzivnímu prokrvení masírované části. Na terapii se používají zahřáté skleněné baňky a metoda funguje na systému vakua. Působením podtlaku dochází k popraskání drobných kapilár s malými krevními výrony.
Při této masáži se také detoxikuje organismus, prokrví se tkáně a celkově se zrelaxujete. Baňkování nastartuje zpomalenou lymfu a pomáhá při odstranění otoků, celulitidy, zadržené vody v těle a v některých případech i při lokální bolesti. Aby se tělo zbavilo nahromaděných toxinů, je potřeba dodržovat pitný režim.

Akupunktura
Překonejte svůj strach z jehel, vaše tělo vám poděkuje. Akupunktura je metoda alternativní medicíny, která zlepšuje zdravotní stav. Její kouzlo spočívá ve stimulaci přesných míst těla vpichem speciálních tenkých jehel. Tato akupunkturní místa jsou body, které se nervovými zakončeními spojují s vnitřními orgány a tkáněmi. Lehkost, kterou pocítíte, je k nezaplacení.

Lávové kameny
Masáž lávovými kameny je osvědčená metoda, kterou praktikovali už ve staré Číně a Indii. Jde o uvolňující a všestrannou terapii, která vás postaví na nohy i díky tomu, že je založená na střídání tepla a chladu. Masíruje se kulatými čedičovými kameny, které jsou ohřáté až na 70 stupňů a studenými mramorovými kameny.

Lávové kameny harmonizují celé tělo, odebírají mu negativní energii, eliminují bolest ve svalech, zlepšují cirkulaci krve a mají výrazný tonizační efekt. V neposlední řadě masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém a pomáhá při detoxikaci organismu.

Vytisknout stránku
Sdílet článek