Zdravý životní styl Fitness Šílené diety: Hubnutí s tasemnicí nebo sušenkami

Asi neexistuje žena, která by alespoň jednou v životě nezkusila držte dietu. Takovou, kterou jí doporučila kamarádka, která ji našla na internetu nebo si ji sestavila sama. Všechny diety, které nejsou vytvořeny odborníkem na míru, vám mohou uškodit. Jojo efekt je přitom tím menším zlem. Při neodborné dietě se ohrožujete nedostatkem živin, který může vést k podvýživě až onemocnění trávicího traktu, nervů, k psychickým změnám. Navzdory tomu existuje množství diet, při kterých je vám už na první pohled jasné, že nejsou v souladu ani se zdravím, ani se zdravým rozumem.

Batolecí dieta
Trenérka celebrit Tracy Anderson vymyslela tuto batolecí dietu a pravděpodobně na ní i řádně vydělala, protože ji otestovaly herečky jako Jennifer Aniston nebo Gwyneth Paltrow. Asi si řekla, že jíst jen rozmixované ovoce, zeleninu a maso bez olejů, solí a tuků je skvělý způsob, jak získat tělo snů. Když to dáváme batolatům, proč bychom si na tomto menu nemohli pochutnat i my? Taková dieta není dlouhodobě udržitelná. Organismus dítěte je úplně odlišný od organismu dospělého člověka, nemluvě o tom, že soli i tuky jsou pro tělo nepostradatelné. Například už jen proto, že bez tuků neumíme zpracovat vitamíny A a E.

Dieta s jablečným octem
Při této dietě byste měli před každým jídlem vypít pohár jablečného octu, do kterého si přidáte kajenské koření s medem. Na tuto dietu přísahá i Beyoncé, ta to však hnala do krajnosti a voda s kajenským kořením byla její jedinou stravou. Tento nápad může uškodit hlavně lidem se syndromem dráždivého střeva nebo těm, které trápí reflux. Koření s kyselým octem jejich příznaky jen zhorší. Namísto prolévání se octem pijte čistou vodu nebo bylinkové čaje.

Vojenská dieta
Při vojenské dietě se musíte řídit dle plánu, který striktně omezuje přijaté kalorie a zároveň povoluje náhodný výběr jídel během tří dnů. Když dodržíte předepsané množství kalorií, můžete si dát třeba i párek v rohlíku nebo zmrzlinu. Zbylé čtyři dny jíte to, na co máte chuť. Takže si sice můžete dopřát to, po čem toužíte, ale po sečtení kalorií toho bude žalostně málo a vy budete hladoví a zuřiví.

Hliněná dieta
Skutečně jde o hlínu! Prý je nutné ji rozmíchat ve sklenici vody a vypít. Tento podivný nápoj má čistit střeva od toxinů a potlačit pocit hladu. Ve skutečnosti je však tato dieta skutečně nebezpečná. Konzumace hlíny totiž může poškodit vnitřek střev a vést k nedostatku důležitých živin, nemluvě o mikroorganismech, které hlína obsahuje. Hlína také vytahuje živiny z těla a brání tak v jejich absorbování. Hlínu na detoxikaci rozhodně nepotřebujete, zvládnou to játra a ledviny. Stačí se vyváženě stravovat a můžete celé detoxikační téma hodit za hlavu.

Tasemnicová dieta
V našem šíleném seznamu nemůže chybět tato “lahůdka”. Po štíhlém těle toužící dáma by měla spolykat vajíčka tasemnic. Tasemnice potom teoreticky opustí její tělo přes trávicí ústrojí. Odborníci však varují, že může být velmi těžké zbavit se těchto parazitů. Nikdo taktéž nezaručí, že se tasemnice nedostanou i do jiné části těla. Tasemnice je prostě parazit a její přítomnost v těle může způsobit slabost, bolení hlavy, nevolnost nebo průjem. No fuj!

Sušenková dieta
Při této dietě byste měli sníst jednu nebo dvě sušenky každé dvě hodiny, dohromady maximálně devět kusů. Sušenky by měly obsahovat speciální ingredience potlačující hlad, jako je protein či vláknina. Kromě toho si můžete dát ještě jedno jídlo dle vlastního výběru, které obsahuje 500 - 700 kalorií. Sušenky jsou sice super, ale po několika dnech by se vám už jistě prášilo z úst a navíc by vám bylo zle od žaludku z nedostatku vitamínů a minerálů.

Vytisknout stránku
Sdílet článek