Recepty Předkrmy Studené Focaccia s česnekem a olivami

Ingredience

500 g hladké mouky

380 ml vody

20 g čerstvého droždí

1 lžička cukru

140 g černých oliv

2 snítky rozmarýnu

1 stroužek česneku

4 lžíce olivového oleje

2 lžíce mořské soli

Podle potřeby

olivový olej

hrubozrnná sůl

Postup přípravy

1

Vodu ohřejeme, aby byla vlažná, nesmí být však horká. Ve vlažné vodě rozmícháme cukr a droždí. Takto připravený kvásek necháme vzejít na teplém místě.

2

Mouku prosejeme, smícháme s olivovým olejem, mořskou solí a prolisovaným česnekem.

3

Do mouky zapracujeme vzniklý kvásek, vypracujeme hladké těsto, hněteme ho minimálně 10 minut, aby bylo opravdu pružné. Hotové těsto necháme kynout na teplém místě 50 minut.

4

Vykynuté těsto rozdělíme na dva díly a vypracujeme placky o šířce 2 cm, které položíme na plech s pečicím papírem. Ještě je necháme 15 minut kynout. Troubu si předehřejeme na 220 °C.

5

Olivy zbavíme nálevu a nakrájíme je na plátky. Z větviček rozmarýnu otrháme snítky. Olivy i rozmarýn poklademe na těsto a vmáčkneme je do něj. Těsto posypeme hrubozrnnou solí, pokapeme olivovým olejem a dáme péct do trouby.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8