Ingredience

500 g hladké mouky

1 lžičky soli

kmín

kvásek žitný (kdo nemá najděte si na "Kváskové mapě") - cca 1,5 dcl)

škvarky krájené (na drobné kousky)

voda

Na potření

sádlo (pár lžic rozpuštěného, ne horkého)

Postup přípravy

1

Na větší část mouky (cca 350 gr) nasypeme sůl, kmín a zahrneme tak, aby když budete nalévat kvásek, nešel přímo na sůl. Kváskem a vodou zaděláme řidší těsto, které v míse důkladně zpracujeme tak, aby bylo krásně hladké.

2

Zbytek mouky vysypeme na stůl/vál, na něj nasypeme škvarky, které zapracujeme je do těsta. Těsto přendáme zpět do mísy a necháme přikryté utěrkou kynout ideálně přes noc v pokojové teplotě.

3

Ráno těsto opět vyklopíme na pomoučený stůl/vál, kde ho znovu vypracujeme - vyženeme bublinky které se tam za noc kynutím nadělaly (mouky na podsyp použijeme co nejméně, jen tak, aby se těsto nelepilo). Z vypracovaného těsta ukrajujeme malé kousky, ze kterých tvoříme bochánky, které klademe na plech. Necháme ještě hodinu až dvě kynout.

4

Pečeme v peci nebo troubě na co nejvyšší teplotu, kterou nám zařízení dovolí (klidně až 300°C) do růžova. Po vytažení z trouby/pece ihned potíráme rozpuštěným sádlem s česnekem a lehce osolíme. Na tomto receptu je nejtěžší počkat, až osúchy vychladnou alespoň tak, abychom si nepopálili pusu :-)

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 7. od 8:00 do 7. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/18_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8